Serdecznie witamy na stronie Szkoły Podstawowej Nr 381 im. K. K. Baczyńskiego!!!


Edukacyjna Wartość Dodana

EWD jest egzaminacyjnym wskaźnikiem efektywności nauczania w danej szkole.
Do ewaluacji wyników i efektywności nauczania wykorzystuje się dwa rodzaje wskaźników egzaminacyjnych. Pierwszy z nich informuje o wynikach nauczania w danej szkole. Drugi typ ewaluacyjnych wskaźników egzaminacyjnych opisuje efektywność nauczania, czyli wykorzystanie przez szkołę zasobów „na wejściu”. Wskaźniki efektywności nauczania wyznacza się za pomocą metody edukacyjnej wartości dodanej .
Zachęcamy Państwa do zajrzenia na stronę ewd.edu.pl , wpisania w wyszukiwarkę naszego gimnazjum . Od lat ewd naszej szkoły jest na bardzo wysokim poziomie. Wyszukiwarka umożliwia też porównywanie szkoły z innymi, mieszczącymi się w tej samej dzielnicy, czy innym wybranym rejonie.
Jak czytać EWD?

Zakończenie roku

22 czerwca odbyło się niezwykle uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III. Naszą uroczystość swoją obecnością zaszczycił pan Burmistrz Wiesław Krzemień, Przewodnicząca Komisji Oświaty p. Wanda Kopcińska, przewodnicząca Komisji Kultury, Sportu i Spraw Społecznych p. Marianna Jaguścik, Naczelnik Wydziału Kultury p. Aleksandra Magierecka, Rodzice Uczniów klas III. Uczniowie otrzymali wyróżnienia, Nagrody Burmistrza ( Natalia Zawadzka IIIc, Aleksandra Stępień IIIc, Zofia Sasimowska IIIC) Nagrodę Prymusa Szkoły ( Kinga Basińska IIIC) i wreszcie nagrodę od rady Pedagogicznej - Krzysia 2017. W tym roku otrzymali ją : Natalia Zawadzka IIIc, Mateusz Onyszczuk III d i Jakub Sztachera IIIb.
Uroczystość uświetnił występ zespołu wokalnego Cantemus i spektakl klasy IIIc - Poskromienie Złośni…ka. Uroczystość przygotowały p. Beata Deluga i Bożena Kuśmierek.
23 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego klas I i II . Tym razem władze Dzielnicy reprezentował pan Burmistrz Kazimierz Sternik. Uroczystość przygotowały klasy IId i I d pod opieką wychowawczyń p. Elżbiety Gwóźdź i p. Kamili Romaniak.
Naszym uczniom życzymy wspaniałych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.
zakończenie klas III
zakończenie klas I i II

Bezpieczeństwo uczniów

Anna Zalewska Minister Edukacji Narodowej skierowała dziś do dyrektorów szkół, nauczycieli oraz Rzecznika Praw Dziecka list dotyczący bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku. więcej

Baczyniak

Redakcja „Baczyniaka” z Gimnazjum nr 131 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego brała udział w mazowieckim konkursie na najlepszą gazetkę szkolną, organizowanym pod patronatem kuratora oświaty. Każdy z trzech konkursowych numerów czasopisma został starannie dopracowany pod czujnym okiem pani Kamili Romaniak.
Młodzi redaktorzy stawali na głowach, aby przygotowywać coraz lepsze i ciekawsze artykuły. Nastoletnim dziennikarzom bardzo pomogły zajęcia Laboratorium Dziennikarskiego w Społecznym Centrum Edukacji Kulturalnej prowadzone przez panią Lidią Ostałowską. Warsztaty z reporterką z prawdziwego zdarzenia dały gimnazjalistom odpowiedź na pytanie: Jak pisać, aby inni to czytali?
Gazetką dopełniły ilustracje utalentowanych uczennic klasy pierwszej i drugiej. Z każdym kolejnym wydaniem wkładały one w swoje rysunki coraz więcej serca i pasji. Nic więc dziwnego, że „Baczyniak” oczarował jury konkursu, które z uśmiechem przyznało naszej redakcji pierwsze miejsce w kategorii gimnazjalnej. Rozdanie nagród odbyło się dziesiątego czerwca w Gimnazjum nr 164 im. Polskich Olimpijczyków. W efekcie biblioteka Gimnazjum nr 131 została zasilona o trzytomowe wydanie Antologii Polskiego Reportażu.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! galeria zdjęć

Niech żyje Bal !!!!

9 czerwca uczniowie klas trzecich bawili się na uroczystym balu, który jest nie tylko tradycją naszego gimnazjum , ale też znakiem, że zbliża się koniec roku szkolnego i najstarsze klasy w szkole opuszczą jej mury. Bal rozpoczął się przepięknie zatańczonym przez naszych uczniów Polonezem. Taniec z niezwykłą starannością został przygotowany pod czujnym okiem pani Bożeny Kuśmierek. W oku niejednego Rodzica pojawiła się łza. Potem była już świetna, w nieco luźniejszej formie zabawa. Było cudownie! galeria zdjęć

Teatr Kwadrat

7 czerwca ostatni raz w tym roku szkolnym uczniowie obejrzeli spektakl teatralny. Udaliśmy się do Teatru Kwadrat na „ Godzinkę spokoju”.
Czy zdarza Wam się marzyć o świętym spokoju? O choćby jednym weekendzie, niedzieli, wieczorze, nawet godzince tylko dla siebie? Wszyscy to znamy. Ciągle coś się dzieje. Philip (Paweł Wawrzecki) bohater sztuki Floriana Zellera próbuje właśnie wygospodarować 60 minut na przesłuchanie płyty ulubionego wykonawcy jazzowego. Niestety jego żonie akurat zebrało się na poważne rozmowy. To jednak nie koniec komplikacji, bo kiedy wreszcie udaje mu się odprawić małżonkę do innego pokoju, zjawia się polski hydraulik, który wcale nie mówi po polsku, sąsiad ze skargą, syn metalowiec i cała plejada innych nieoczekiwanych gości.
Oprócz wspomnianego już Pawła Wawrzeckiego, podziwialiśmy grę aktorską Ewy Wencel, Lucyny Malec, Grzegorza Wonsa, Kamila Kuli, Andrzeja Andrzejewskiego i Macieja Kujawskiego.
Nowy sezon teatralny rozpoczniemy we wrześniu.
Dziękujemy paniom, które towarzyszyły nam w teatralnych spotkaniach: p. Beacie Deludze, Bożenie Kuśmierek, Elżbiecie Korczak, Marcie Petrzak, Elżbiecie Gwóźdź, Grażynie Małeckiej, Edycie Dłutek.

Wyróżnieni w GIODO !

6 czerwca na uroczystym podsumowaniu działań mających na celu ochronę danych osobowych nasza szkoła otrzymała wyróżnienie. Pragniemy przypomnieć, że nasi uczniowie pod okiem p. Katarzyny Skowron brali udział w grze planszowej „ Twoje Dane – Twoja Sprawa” .
Gratulujemy!

AMELIA IS SIMPLY GREAT!

Amelia Kujawowicz, uczennica klasy IIC jest laureatką XI Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Gimnazjum Nr 133 z Oddziałami Dwujęzycznymi. W tegorocznej edycji konkursu zdobyła trzecie miejsce. Jesteśmy dumni z Amelii i serdecznie jej gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów!

OLA IS SIMPLY THE BEST!

Ola Boguszewska, uczennica klasy IIID (realizowała rozszerzony 5-godzinny program nauczania języka angielskiego) jest laureatką dwóch konkursów języka angielskiego: Mazowieckiego Konkursu Lingwistycznego organizowanego przez Gimnazjum Nr 113 z Oddziałami Dwujęzycznymi oraz XI Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Gimnazjum Nr 133 z Oddziałami Dwujęzycznymi W III etapie konkursu MKL uzyskała ponad 80% punktów, zaś w XI Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego zdobyła drugie miejsce. Jesteśmy dumni z Oli i serdecznie jej gratulujemy!

Bezpieczna szkoła

Uczniowie trzecich klas wzięli udział w szkolnym konkursie o bezpieczeństwie i zdrowiu. Pytania dotyczyły między innymi pierwszej pomocy, zagadnień z zakresu ochrony ludności, chorób cywilizacyjnych, zdrowego stylu życia czy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
W konkursie zwyciężyli:
I miejsce - Andrzej Gałęski z kl. III b
II miejsce - Zosia Sasimowska z kl. II c
III miejsce – Aleksandra Kowalewska z kl. III b i Kinga Basińska z kl. III c

Gratulujemy!!!

Uwaga

Testy sprawnosciowe piłka nożna 2 termin akrobatyka czwartek 18.05.2017 godz. 15.00. Warunkiem przystąpienia jest przedstawienie aktualnych badań lekarskich i zgody rodzica. Testy Sprawności Piłkarskiej

KURS PIERWSZEJ POMOCY

W naszej szkole zorganizowane zostały dwie edycje kursu pierwszej pomocy przeprowadzone przez grupę ratowników medycznych. Uczniowie klas trzecich, poza ciekawie przeprowadzonym wykładem, mieli okazję przećwiczyć swoje umiejętności na profesjonalnym sprzęcie. Resuscytacja dorosłych i dzieci, resuscytacja z użyciem automatycznego defibrylatora, ocena stanu poszkodowanego, postępowanie podczas urazów i ran, to tylko niektóre elementy szkolenia. Najciekawszym momentem, który jak zawsze wzbudził najwięcej emocji, były symulacje zdarzeń. Nikogo nie trzeba przekonywać jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy, dlatego młodzież bardzo chętnie i aktywnie włączyła się w zajęcia! galeria zdjęć

Laureaci konkursu

Mateusz Onyszczuk i Daniel Sikorski zostali laureatami konkursu kuratoryjnego "Trzy matki Jana Pawła II".
Uczniów do konkursu przygotowała p. Beata Wilanowska. Gratulujemy!.

Teatr Rampa!

12 kwietnia uczniowie naszego gimnazjum obejrzeli musical "Jesus Christ Superstar". To legendarny musical, który u progu lat 70. XX wieku stał się jednym z największych osiągnięć w historii światowego teatru muzycznego. Jego twórcy - Andrew LLoyd Webber i Tim Rice - zaproponowali nieco rewolucyjną wersję Ewangelii zinterpretowaną dla pokolenia Dzieci Kwiatów. Stworzyli niezwykłą rockową opowieść, w której postać Chrystusa została wystylizowana na pierwszego w dziejach idola. Spektakl, który obejrzeliśmy doskonale wpasował się w przedświąteczną zadumę związaną z najważniejszym chrześcijańskim świętem. Był niezwykle poruszający, skłonił nas do refleksji, do zajrzenia w głąb siebie. Polecamy!

Odlotowa e- krowa

11 kwietnia w naszym gimnazjum miało miejsce podsumowanie konkursów związanych z projektem GIODO. Brali w nim udział uczniowie ursuskich szkół podstawowych i gimnazjów. Uczniowie otrzymali nagrody za konkurs plastyczny – rebus o ochronie danych osobowych- Nie bądź gapą chroń swoje dane.
1. Karina Pajączkowska oraz Dominika Sztyk
2. Martyna Cieślik
3. Miłosz Grabowski
< Wyróżnienia:
Michał Biernacki, Weronika Durkiewicz, Anna Lipińska, Zuzanna Niedziałkowska oraz Wiktor Wesołowicz.
Konkurs plastyczny o ochronie danych osobowych.
1. Antonina Szubert
2. Mateusz Rokicki
3. Jakub Dąbrowski
Celem wyżej wymienionych konkursów była popularyzacja wiedzy o ochronie danych osobowych oraz pokazanie jak właściwie te dane zabezpieczać. Nad przebiegiem konkursów czuwała p. Katarzyna Skowron. Uczniowie obejrzeli spektakl „Odlotowa e- krowa”specjalnie przygotowany na uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom. Jego tekst pokazywał jak właściwie i bezpiecznie poruszać się po Internecie. Przed zgromadzonymi wystąpiły uczennice klasy IIIc : e- Krowa – Natalia Zawadzka, Rita co dużo czyta- Alicja Pulikowska, Amelka – prześliczna modelka – Kinga Basińska, Aga co kocha bliźniaki – Justyna Zahajko, i dwóch narratorów – Ola Stępień i Klaudia Kapusta , dziewczyny były wokalnie wspierane przez Agnieszkę Kłoczko i Ninę Małecką z klasy IIc. Po raz pierwszy przygotowaliśmy spektakl lalkowy. Scenariusz przedstawienia napisał p. Adam Stanisławski, reżyserią zajęła się p. Beata Deluga , a wokalnie przygotowała uczniów p. Bożena Kuśmierek. galeria zdjęć               film

Matematyczny Maraton

W sobotę 8.04.2017r. odbędzie się Matematyczny Maraton Egzaminacyjny, podczas którego będą rozwiązywane zadania powtarzające najważniejsze zagadnienia z matematyki występujące na egzaminie gimnazjalnym.

Sala 36 – p. Grażyna Małecka – klasa 3C
Sala 37 – p. Marta Petrzak – klasa 3A
Sala 39 – p. Joanna Wardziak – klasa 3D

9.00 – 9.30 – wyrażenia algebraiczne, działania na potęgach i pierwiastkach,
9.30 – 10.00 – zadania z poleceniem „wykaż, udowodnij”,
10.00 – 10.30 – zadania tekstowe na równania, układy równań,
10.30 – 11.00 – figury na płaszczyźnie, figury podobne, bryły,
11.00 – 11.30 – funkcje (wzory, wykresy), czytanie informacji i diagramów,
11.30 – 12.00 – prawdopodobieństwo i statystyka w zadaniach

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ NAUKI

Rekrutacja do Szkoły Podstawowej NR 381

więcej

Irregular Verbs Champion

30 marca odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i rozdania nagród w II Dzielnicowym Konkursie Mistrz Czasowników Nieregularnych Irregular Verbs Champion. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do nauki gramatyki języka angielskiego, mobilizowanie do systematycznej pracy i wyłonienie tych, którzy najlepiej znają formy czasowników nieregularnych i potrafią je stosować. W I etapie obowiązywała znajomość 160 czasowników nieregularnych. W ciągu 1 godziny lekcyjnej uczniowie musieli napisać brakujące formy podanych 60 czasowników nieregularnych oraz ich polskie znaczenie. 17 marca odbył się finał konkursu. W konkursie wzięły udział cztery gimnazja: Gimnazjum nr 130, Gimnazjum nr 132 , Gimnazjum nr 133 oraz nasze Gimnazjum nr 131 – organizator tego konkursu. W II etapie, międzyszkolnym uczniowie rywalizowali o tytuł mistrza czasowników nieregularnych języka angielskiego Dzielnicy URSUS, czyli Irregular verbs Champion - wykonując zadania gramatyczne. Nasze gimnazjum reprezentowali uczniowie klas trzecich : Kinga Basińska, Natalia Zawadzka, Aleksandra Stepień oraz An Frejter.

I miejsce zajęła uczennica kl. III C - Natalia Zawadzka
II miejsce zajął uczeń kl. III D - An Frejter
III miejsce zajęła uczennica kl. II w Gimnazjum 133 - Kinga Klamczyńska .
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego.

A mury, runą, runą,runą ….

22 marca w 60 rocznicę urodzin Jacka Kaczmarskiego w naszej szkole odbył się niezwykły wieczór poetycki. Uczniowie klasy III c , wspierani przez zespół wokalny Cantemus zabrali słuchaczy w niezwykłą podróż , pokazującą twórczość pieśniarza i poety Jacka Kaczmarskiego. Jacek Kaczmarski jest niekwestionowaną ikoną Solidarności. Jego utwory wówczas cieszyły się wielką popularnością o czym mówił młodzieży i obecnym na sali gościom, wyraźnie wzruszony zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursus Wiesław Krzemień. Wśród zaproszonych gości oprócz wspomnianego już pana Burmistrza mieliśmy przyjemność gościć p. Wandę Kopcińską przewodniczącą Komisji Oświaty, p. Pawła Dilisa radnego Dzielnicy Ursus, nauczycieli Gimnazjum Nr 131 i Rodziców naszych uczniów. Niezwykle miło było też zobaczyć na widowni naszych absolwentów, którzy z radością i tęsknotą odwiedzają szkołę.
Koncert odbył się w ramach projektu edukacyjnego uczniów klasy IIIc. Składał się ze wspomnień o poecie (wykorzystaliśmy frg. Filmu „ Bard”), niezwykłych i jakże aktualnych wierszy poety i przepięknie wykonanych piosenek, wśród których nie mogło oczywiście zabraknąć kultowych „ Murów”. Nad realizacją projektu czuwały: p. Beata Deluga , która zajęła się przygotowaniem scenariusza, reżyserią, dekoracją i p. Bożena Kuśmierek, która siadła za pianinem, przygotowała młodzież wokalnie i choreograficznie. galeria

The Brain. Genialny Umysł

20 marca uczniowie klasy IIIc i Iic uczestniczyli w nagraniu telewizyjnego programu „ The Brain. Genialny Umysł. ” To nowatorski program, ukazujący siłę i zdolności ludzkiego mózgu. Bohaterami każdego odcinka są zwykli ludzie: dorośli i dzieci, ale ich zdolności umysłowe wykraczają poza wszelkie wyobrażalne standardy. Uczestnicy charakteryzują się wyjątkową pamięcią, wybitnym talentem matematycznym, czy ponadprzeciętnie rozwiniętymi zmysłami smaku i dotyku. Swoje niesamowite i często nadnaturalne zdolności wykorzystują w różnych dziedzinach. Ze względu na obowiązującą nas tajemnicę nie możemy zdradzić utalentowanych uczestników, których mieliśmy okazję podziwiać , ale nagranie to zrobiło na nas niesamowite wrażenie. Mieliśmy okazję podpatrzeć pracę jurry : dr Mateusz Gola - specjalista w dziedzinie psychologii i badań nad mózgiem, który do programu przyjechał specjalnie z USA. Pracownik naukowy University of California w San Diego, jednej z najlepiej prosperujących i najszybciej rozwijającej się w tej specjalności badań uczelni na świecie. Cezary Żak, człowiek będący w stanie wyrecytować z pamięci 800 stron tekstu, bo tyle łącznie liczy osiem spektakli w których gra, wybitny aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Mariusz Pudzianowski - pięciokrotny Mistrz Świata, sześciokrotny Mistrz Europy oraz ośmiokrotny Mistrz Polski w prestiżowych zawodach Strongman, sportowiec, który wie, że nie ma wygranej walki bez połączenia ciężkich treningów i silnej psychiki z płynącą z mózgu motywacją. Mistrzyni pamięci, przebojowa, spontaniczna i kochająca wyzwania, aktorka Anita Sokołowska, która z łatwością potrafi wyrecytować swoje kwestie z jedenastu wiosennych scenariuszy odcinków „Przyjaciółek”. Show prowadził dziennikarz i komentator Polsat Sport: Jerzy Mielewski

Teatr Narodowy

19 marca uczniowie obejrzeli spektakl Fredraszki. Fredraszki pokazują postać Fredry, prowadzącego dialog z postaciami z własnych utworów. To niezwykle zabawny skrzący dowcipem i humorem spektakl, a także niezwykle szczera refleksja nad człowiekiem i światem. Na scenie zobaczyliśmy iście mistrzowską obsadę: Jan Englert, Beata Ścibakówna, Katarzyna Gniewkowska, Piotr Grabowski, Grzegorz Małecki, Krzysztof Wakuliński, Mateusz Rusin, Paulina Korthlas, Milena Suszyńska.

Serdecznie zapraszamy


Dzielnicowy Konkurs Literacki

Właśnie rozpoczęła się XI edycja Dzielnicowego Konkursu Literackiego. W tym roku temat zaczerpnięty jest z utworu Edyty Geppert „Och, życie kocham Cię nad życie…”. Wiadomo, iż w życiu nie zawsze jest łatwo, są lepsze i gorsze momenty, jednak życie jest wspaniałym darem i nie należy go marnować. Uczniowie w swoich pracach powinni uwzględnić m.in. odpowiedzi na pytania: Jak żyć, aby być szczęśliwym i niczego nie żałować? Jakie wartości są ważne? Czy optymizm pomaga?
Forma literacka dowolna.
Prace należy oddawać do 10.02.2017r.
Zachęcamy do udziału!
Czekają atrakcyjne nagrody!

Organizator:
Marta Wylot

GIODO

Od początku listopada nasze gimnazjum bierze udział w ogólnopolskiej grze edukacyjnej „Twoje dane - Twoja sprawa”. Celem programu jest podnoszenie wiedzy dotyczącej ochrony danych osobowych i prawa do prywatności, zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. W ramach gry nasi gimnazjaliści mieli do wykonania różne rozwijające wyobraźnię i integrujące młodzież zadania. Pierwszym z nich było przeprowadzenie wywiadów na temat ochrony danych osobowych. Za zgodą rozmówców, powstały później ciekawe filmiki. Jako kolejne zadanie uczniowie musieli zaprojektować kartki bożonarodzeniowe z elementami związanymi z GIODO. Następnie pocztówki te zostały wysłane do innych szkół wraz z życzeniami świątecznymi. Trzecim wyzwaniem było przygotowanie interesującego plakatu o ochronie danych. Aktualnie uczniowie muszą wykonać krótką inscenizację nawiązującą do programu „Twoje dane – Twoja sprawa”. Jak na razie główni zainteresowani radzą sobie bardzo dobrze i wszyscy maja nadzieję, że stan ten się nie zmieni.

>więcej

Politechnika Warszawska

3 marca uczniowie klas 1e i 3 b uczestniczyli w warsztatach „ Wykrywacz kłamstw” prowadzonych na Politechnice Warszawskiej. Podczas zajęć zbudowali i wypróbowali własne wykrywacze kłamstw. Zajęcia pozwoliły przedstawić uczniom podstawowe zagadnienia, którymi zajmuje się inżynieria biomedyczna oraz wyzwania związane z przetwarzaniem sygnałów i kalibracją. Na koniec warsztatów odbył się konkurs, w którym zdobyliśmy 2 na 3 przewidziane nagrody. Każdy z uczestników dostał certyfikat oraz dowiedział się, jak ze zwykłych przedmiotów stworzyć coś tak niesamowitego jak wykrywacz kłamstw. >więcej

Cyberprzemoc

W pierwszym semestrze w klasach pierwszych i drugich, pod hasłem „ Stop Cyberprzemocy”, odbyły się zajęcia w formie warsztatów, poświęcone przemocy rówieśniczej z użyciem mediów elektronicznych. Celem zajęć było zwiększenie świadomości na temat zjawiska cyberprzemocy i zasad bezpieczeństwa w sieci. Określenie jasnych granic zachowań dopuszczalnych w internecie, jak również poznanie obowiązujących przepisów prawa w obszarze odpowiedzialności za działania bezprawne określane jako cyberprzemoc.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo

9 lutego uczniowie klas trzecich i drugich wzięli udział w nagraniu telewizyjnego programu rozrywkowego Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Ze względu na tajemnicę , która nas obowiązuje nie możemy zdradzić zbyt wiele szczegółów. Było rewelacyjnie!

Polscy artyści, którzy wystąpią w tej edycji wcielają się w różne postaci do złudzenia przypominające prawdziwe ikony polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. My mieliśmy okazję podziwiać : Krzysztofa Kwiatkowskiego, Jakuba Świderskiego, Pawła Jesionowskiego, Zosię Nowakowską,Joannę Jabłczyńską, Monikę Borzym, Kasię Popowską. Nie możemy zdradzić w jakie postaci się wcielili ale byli cudowni. Z wielką przyjemnością poznaliśmy prowadzących : Macieja Dowbora i Piotra Gąsowskiego, oraz jury w składzie : Małgorzata Walewska, Katarzyna Skrzynecka, Paweł Królikowski i Bartłomiej Kasprzykowski. Prawdziwą gratką dla nas było spotkanie Jerzego Grzechnika , odtwórcy roli Jana w musicalu Metro. Mogliśmy z nim porozmawiać i pochwalić się naszym projektem, opartym właśnie o tym musical. Było niezwykle sympatycznie! więcej

Media o Nas

artykuł strona trzecia

artykuł strona siódma

SUKCES DANIELA!

Daniel Sikorski uczeń klasy IIIB został finalistą konkursu kuratoryjnego z wiedzy o społeczeństwie.
Ucznia przygotowywała p. Halina Wnęk – Garbaty . Gratulujemy!

Brawo Alicja!

Alicja Pulikowska uczennica klasy IIIc została finalistką konkursu kuratoryjnego z historii.
Uczennicę przygotowywała p. Halina Wnęk – Garbaty . Gratulujemy!

Bal integracyjny

Nasi wolontariusze na XIX Balu integracyjnym dla młodzieży niepełnosprawnej.>>więcej

Wyniki I etapu konkursu Irregular Verbs Champion

20 stycznia odbył się I etap konkursu Irregular Verbs Champio. Wzięło w nim udział 20 uczniów z klas I, II i III.
W finale konkursu naszą szkołę reprezentować będą:
1. Kinga Basińska klasa 3C
2. Natalia Zawadzka klasa 3C
3. Aleksandra Stępień klasa 3C i An Frejter klasa 3D
Gratulujemy i życzymy sukcesów w finale.
W II etapie, międzyszkolnym uczniowie rywalizują o tytuł mistrza czasowników nieregularnych języka angielskiego Dzielnicy URSUS, czyli Irregular verbs Champion. W ciągu 1h lekcyjnej uczniowie rozwiązują zadania gramatyczne wymagające użycia czasowników nieregularnych w różnych formach. Zwycięża 3 uczniów z najwyższymi wynikami. Etap II – finał odbędzie się 15 marca (czwartek).

Teatr Polonia

28 stycznia uczniowie naszego gimnazjum udali się do Teatru Polonia na spektakl „ Chłopcy”.
To „Dramat z życia sfer starszych”. Zajrzeliśmy do domu spokojnej starości, który prowadzą siostry zakonne w jakimś małym miasteczku. Jedna z sióstr próbuje wprowadzić rządy silnej ręki i dyscyplinę, czemu sprzeciwia się kilkoro pensjonariuszy. Do Kalmity, jednego z „buntowników”, przyjeżdża w odwiedziny żona, dużo od niego młodsza, znana niegdyś aktorka. To ona oddała starszego męża do ośrodka i odwiedza go raz w roku, w rocznicę ślubu. Tym razem postanawia jednak zabrać go do domu. Ale czy dom Kalmity jest na pewno poza ośrodkiem? Sztuka Stanisława Grochowiaka to ciepła, pełna humoru opowieść o walce starszych z młodszymi o prawo do zachowania odrobiny szacunku i wolności. Była wielokrotnie przenoszona na deski teatralne, powstała też wybitna inscenizacja dla Teatru Telewizji z Kazimierzem Opalińskim w roli Kalmity, a także piękny film w reżyserii Ryszarda Bera, częściowo w tej samej obsadzie, z Mają Komorowską w roli siostry Marii. W Teatrze Polonia spektakl wyreżyserował Mirosław Gronowski. Mieliśmy okazję podziwiać wybitnych aktorów: Aleksandrę Domańską, Justynę Ducką, Barbarę Horowiankę, Helenę Norowicz, Marię Pakulnis, Stanisława Brudnego, Krzysztofa Gosztyłę, Krzysztofa Kiersznowskiego, Piotra Kozłowskiego i Mariana Opanię. Polecamy!

Boże... Boże Narodzenie …

18 stycznia w naszym gimnazjum miał miejsce uroczysty koncert poetycko- muzyczny „ Boże... Boże Narodzenie”. Zespół wokalny „ Cantemus ” i grupa teatralna „ Baczyniak” zaprezentowali niezwykle różnorodny repertuar, oparty na dawnych tradycyjnych utworach, jak i przedstawili ciekawe współczesne spojrzenie na te niezwykle urokliwe święta. Tego dnia gościliśmy w szkole Zastępców Burmistrza Dzielnicy Ursus p. Wiesława Krzemienia i p. Kazimierza Sternika , Przewodniczącego Rady Dzielnicy Ursus p. Henryka Linowskiego, Przewodniczącą Komisji Kultury i Spraw Społecznych p. Mariannę Jaguścik i Radnego Dzielnicy Ursus p. Pawła Dilisa. Nie zabrakło oczywiście rodziców naszych gimnazjalistów, którzy ze wzruszeniem i nieukrywanym zachwytem wysłuchali koncertu młodzieży. Dziękujemy Uczniom , p. Bożenie Kuśmierek i p. Beacie Deludze za tak niezapomniane przeżycia.

>>galeria zdjęćFilmy
część I        część II       część III        część IV        część V        część VI
część VII       część VIII        część IX         część X        część XI

DziękujemyMiłosierdzie stało się Ciałem,
i zamieszkało wśród nas!
Niech żyje i króluje – w nas i poprzez nas!

Małgosia, Wiktoria i Adam dziękują Rodzicom, Uczniom i wszystkim którzy pomagają nasze życie czynić szczęśliwszym.

WARSZTATY DECOUPAGE

W okresie przedświątecznym zostały przeprowadzone w klasie 1c warsztaty plastyczne z techniki decoupage. Uczniowie pod okiem pani Bożeny Kuśmierek wykonali niezwykle piękne bombki świąteczne. Uczniowie poradzili sobie świetnie z dość trudnym zadaniem. W rezultacie powstały niezwykle oryginalne ozdoby, które stały się pewnie miłą niespodzianką dla rodziców. .>>galeria zdjęć

„Najpiękniejszy Bożonarodzeniowy Anioł”

W grudniu odbył się szkolny konkurs plastyczny pod hasłem „Najpiękniejszy Bożonarodzeniowy Anioł”. Uczniowie wykonali przepiękne prace.
Oto laureaci konkursu:

W kategorii Anioł przestrzenny nagrody otrzymali:
I miejsce Michał Gontarczyk 1a
II miejsce Natalia Hałacińska 1e
III miejsce Wojciech Grabski 1c, Zofia Dusińska 1e
wyróznienia: Jakub Gałęzowski 2d, Szymon Paluszczak 1d, Natalia Drozd 2b, Piotr Spirczak, 2b, Aleksandra Łyk 1b, Dominik Sidorczuk 2b, Olga Bilska 1a, Kacper Deptuła 1e

W kategorii malarsko - rysunkowej nagrody otrzymali:
I miejsce Alina Poszepczyńska 3c
II miejsce Martyna Wild 3a
III miejsce Michalina Koroś 2e
wyróżnienia: Antonina Szubert 2a, Maja Wiśniewska 1b, Kinga Macierzyńska 1d, Nina Małecka 2c
Gratulujemy nagrodzonym.>>galeria zdjęć

Nowy numer gazetki szkolnej

VERBS CHAMPION


regulamin konkursu

Spis czasowników do dzielnicowego konkursu

Komiksomania 2


regulamin konkursu

Sukces

Uczeń klasy IIIb Daniel Sikorski przeszedł do wojewódzkiego etapu Kuratoryjnego Konkursu z Wiedzy o społeczeństwie. Ucznia przygotowywała p. Halina Wnęk – Garbaty.
Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Teatr 6 Piętro !

10 grudnia uczniowie naszego gimnazjum odwiedzili Teatr 6 Piętro, aby obejrzeć spektakl „ Czechow żartuje!” Przedstawienie jest oparte na pomyśle połączenia w jeden wieczór teatralny wszystkich jednoaktówek Antoniego Czechowa. To kolejny autorski spektakl Eugeniusza Korina – współzałożyciela i dyrektora artystycznego Teatru 6 Piętro. Spektakl skrzy się scenicznym żartem i olśniewa maestrią aktorskiej gry. Przed oczami widzów przewija się korowód kilkunastu pełnokrwistych, kipiących życiem i namiętnościami postaci, granych przez trójkę znakomitych aktorów: Annę Dereszowską, Andrzeja Grabowskiego i Wojciecha Malajkata.

Pomagamy!

W sobotę 3 grudnia nasi uczniowie wzięli udział w akcji „ Mikołajki z Celestyniakami”, która miała na celu pomoc bezdomnym zwierzakom przebywającym w Schronisku dla Zwierząt w Celestynowie. Młodzież przekazała karmę ( około 300kg), którą uczniowie zbierali podczas akcji charytatywnej przeprowadzonej w naszym gimnazjum. Oprócz karmy gimnazjaliści przekazali czek w wysokości 3300zł , który zasilił konto fundacji. Pieniążki zebrane zostały podczas zebrań . Przeprowadzono też w szkole akcje podczas , której można było nabyć los, zjeść kawałek pysznego ciasta, kawałek pizzy czy wreszcie zasłodzić się watą cukrową. Był to niezwykle przyjemny dzień dla naszej młodzieży, ponieważ zabawie przyświecał niezwykle szczytny cel- zbieranie pieniążków na fundację Celestyniaków. Nasze pieniążki zostały przekazane na leczenie chorych zwierząt przebywających w schronisku. Po wręczeniu prezentów młodzież razem z Wolontariuszami zwiedziła schronisko, zobaczyła jak wygląda codzienna praca w schronisku, dowiedziała się w jaki sposób można adoptować zwierzaka. Poznali też podopiecznych schroniska, czyli psiaki, których widok, a szczególnie ich wpatrzone w nas oczy poruszały serca i niejednokrotnie pojawiły się łzy. Na koniec udaliśmy się na spacer z pieskami. Było mnóstwo radości. Takie akcje są niezwykle pożyteczne, nie tylko dlatego , że możemy pomóc ale przede wszystkim, że uczymy się empatii, wrażliwości, zwracamy uwagę na innych, na ich potrzeby, w tym wypadku zastanawialiśmy się nad losem zwierząt, które tak bardzo są zależne od nas- ludzi.
Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły ich rodzicom a przede wszystkim paniom, które wpadły na pomysł akcji charytatywnej i ją koordynowały( Beata Deluga i Elżbieta Gwóźdź) Dziękujemy ! Do zobaczenia za rok >>więcej

Bajki w Arsusie!

30 listopada grupa teatralna „ Baczyniak ”i zespół wokalny „ Cantemus ” wystawili swój ostatni spektakl Bajki, dla najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 i 11 oraz ursuskich przedszkoli. Dzieci były zachwycone przedstawieniem, reagowały żywo na to co działo się na scenie, nawiązywały kontakt z naszymi aktorami. Z chęcią i przyjemnością wzięli udział w zabawie przygotowanej przez naszych uczniów. Mamy nadzieję, że jeszcze spotkamy się z najmłodszą ursuską publicznością! >>więcej

Czerwiec '76

30 XI 2016 r. w Ośrodku Kultury „Arsus” odbyło się uroczyste podsumowanie obchodów 40 rocznicy Wydarzeń Czerwca ’76 w Ursusie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II d : Oliwia Lesińska i Adrian Pawlonka, którzy w konkursie wierzy o naszej dzielnicy wykazali się największą wiedzą. >więcej

KONKURS KRASOMÓWCZY!

25 listopada odbył się Dzielnicowy Konkurs Krasomówczy . Uczennica klasy IIIc Alicja Tomaszewska zdobyła I miejsce. Gratulujemy!

Akcja charytatywna

Nasza szkoła bierze udział w akcji , mającej na celu pomoc bezdomnym zwierzętom znajdującym się w schronisku w Celestynowie.
Wszyscy , którzy mogą pomóc proszeni są o :

 • karmę suchą oraz puszki dobrej jakości
 • smycze
 • obroże z metalowymi zapięciami, szelki
 • kagańce tekstylne
 • miski metalowe
 • garnki wysokie, rondle
 • środki chemiczne, płyny i szczotki do mycia misek
 • ręczniki papierowe
 • zabawki dla zwierząt
ZBIERAMY ŚRODKI FINANSOWE NA ZAKUP:
 • tabletek odrobaczających : Aniprazol, Dehinel
 • preparatów przeciwko pchłom, kleszczom i pasożytom :Advocate, Advantix, Fiprex
 • karmy specjalistycznej
 • nowych bud dla psów
PROSIMY NIE PRZYNOSIĆ : PODUSZEK, KOCY, KOŁDER, WYKŁADZIN, DYWANÓW, TEKSTYLIÓW

Akcję przeprowadzają klasy IIIc i Ib, przyniesione rzeczy zostawiamy u p.Beaty Delugi

PREMIERA!!

23 listopada w naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie. Młodzież zaprosiła małe dzieci, aby pokazać im spektakl „ BAJKI przygotowany przez grupę teatralną „ Baczyniak ”i zespół wokalny „ Cantemus”. Najmłodsi to bardzo wdzięczna publiczność, więc było wiele radości, spontanicznych gestów czy reakcji słowem na to co dzieje się na scenie. Spektakl „ Bajki to kombinacja wielu znanych i bardzo lubianych przez dzieci utworów. Można było zobaczyć Jasia i Małgosię, Śnieżkę z Krasnalami. Swoją obecnością zaszczyciły nas Baby Jagi, Czerwony Kapturek i bardzo sympatyczny Wilk. Odbył się niezwykle kolorowy pokaz ptasiej mody. Nie zabrakło też bohaterów poezji dziecięcej. I tak zagościli na scenie : Czapla i Żuraw, Słowik i Słownikowa, wybierającą się za morze Sójka. Nad całością czuwali reporterzy Ptasiego Radia. Przepiękny kolorowy pokaz zakończył się wspólną zabawą gimnazjalistów i zaproszonych maluszków. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem i nieukrywanym szczęściem tańczyli Kaczuszki. Następnego dnia , czyli w czwartek „ Baczyniak ' i „ Cantemus” swój spektakl pokazali najmłodszym uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 14. Znowu było wiele zabawy. Na twarzach naszych małych gości zagościł uśmiech. Spektakl obejrzeli też uczniowie naszego gimnazjum. Nie kryli oni podziwu dla pracy swoich kolegów. W środę 30 listopada spektakl „ Bajki' obejrzą uczniowie pozostałych ursuskich podstawówek i przedszkoli. Tym razem w Domu Kultury „ Arsus' „ Bajki” zostały przygotowane pod czujnym okiem p. Beaty Delugi ( reżyseria) i p. Bożeny Kuśmierek ( muzyka). Gratulujemy! >>więcej

Wyróżnienia dla Zespołu Cantemus

22 IX 2016 r. O. K. Arsus odbył się Koncert Galowy VI Mazowieckiego Festiwalu Piosenki z Dobrym Tekstem „Muzyczna Jesień” zorganizowanym przez S.P.11. W koncercie wystąpił Zespół Wokalny „Cantemus” w piosence Piotra Rubika „Miłość to słowa dwa”, za którą otrzymał wyróżnienie. Partie solowe zaśpiewały: Justyna Zahajko, Alicja Kraśniewicz, Agnieszka Kłoczko oraz Julia Kurek. >>galeria zdjęć

Konkurs Jednego Poety!

Miło jest nam poinformować , ze nasza uczennica Alicja Tomaszewska z klasy IIIc otrzymała nagrodę w XIV Mazowieckim Konkursie Jednego Poety, natomiast Izabella Adamiak z klasy IIc otrzymała wyróżnienie. Dziewczynki do konkursu przygotowała p. Beata Deluga . Gratulujemy!

Serdecznie zapraszamy!!!

Teatr Imka!

W czwartek 10 listopada uczniowie klas IIIC, IIIa, IIc i Ic obejrzeli musical „ Romeo i Julia”Twórcy musicalu podjęli próbę trafienia do widza z tematami od zawsze nurtującymi i nieuniknionymi. Bezsensowna i wyniszczająca walka, ludzki upór, wprowadzający chaos i zagubienie czy wreszcie miłość dająca niezwykłą siłę i determinację lub jej brak, odbierający wszelki sens życia.
Uczniowie byli bardzo skupieni podczas trwania spektaklu co może świadczyć o bardzo poważnym odbiorze dzieła, które podejmuje ważne i jakże aktualne ludzkie problemy.>więcej

GIODO

W roku szkolnym 2016/ 2017 rusza VII edycja programu GIODO. Nasze gimnazjum przystąpiło do tego programu po raz pierwszy w zeszłym roku szkolnym. Odnieśliśmy sukces, ponieważ zdobyliśmy II miejsce w konkursie Złote Pióro Programu. Nauczyciele z naszego gimnazjum zostali zaproszeni , aby opowiedzieć o nagrodzonej inicjatywie czyli KOMIKSOMANII. Nauczyciele z całej Polski mieli okazję obejrzeć komiksy przygotowane przez naszych uczniów w konkursie Komiksomania. Pani Katarzyna Skowron i p. Halina Tykocińska nie tylko przedstawiły wyniki naszego projektu, ale brały taż udział w ogólnopolskim szkoleniu dla uczestników programu edukacyjnego zorganizowanego przez GIODO TWOJE DANE - TWOJA SPRAWA.

Brawo Ola!

Uczennica klasy IIId Aleksandra Boguszewska przeszła do etapu rejonowego Mazowieckiego Konkursu Lingwistycznego. Uczennicę przygotowała p. Agnieszka Szybisty. Gratulujemy!

Konkursy kuratoryjne

Uczniowie naszego gimnazjum w terminie 17 października- 7 listopada, zmagali się z zadaniami przedmiotowych konkursów kuratoryjnych.
Do etapu rejonowego zakwalifikowało się wielu naszych uczniów.
Język polski:
Kinga Basińska kl IIIC
Natalia Zawadzka kl IIIc
Aleksandra Stępień kl IIIc
Klaudia Kapusta kl IIIc
Urszula Pawelec kl III c
Amelia Kujawowicz kl IIc
Uczennice do konkursu przygotowała p. Beata Deluga
Wiedza o społeczeństwie:
Daniel Sikorski kl IIIb
Ucznia do konkursu przygotowała p. Halina Wnęk – Garbaty
Historia:
Alicja Pulikowska kl IIIc
Mateusz Onyszczuk kl IIId
Uczniów do konkursu przygotowały p. Elżbieta Korczak i p. Halina Wnęk – Garbaty
Język angielski :
Natalia Zawadzka kl IIIc
Aleksandra Stępień kl IIIc
Uczennice do konkursu przygotowała p. Halina Tykocińska
Matematyka :
Zofia Sasimowska kl IIIc
Uczennicę do konkursu przygotowała p. Grażyna Małecka
Chemia :
Jakub Marzec kl IIIb
Aleksandra Kowalewska kl IIIb
Uczniów do konkursu przygotowała p. Anna Dłutek

Gratulujemy uczniom i nauczycielom!

Europejski Dzień Zdrowego Żywienia

W środę 9 listopada uczniowie naszego gimnazjum obchodzili Europejski Dzień Zdrowego Żywienia. Z tej okazji uczniowie wszystkich klas wykonali rzeźby z dyni oraz przygotowali zdrowe warzywno- owocowe przekąski. Akcja ta służyła promocji zdrowego odżywiania wśród młodzieży. Cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Koordynatorem przedsięwzięcia była p. Katarzyna Skowron. >>więcej

Sejm

We wtorek 8 listopada uczniowie klasy IIIb i IIIc zwiedzili Sejm. Poznali historię polskiego parlamentaryzmu a także zabytkowy charakter budynków, w których mieszczą się instytucje Sejmu i Senatu. Zwiedzili: galerię Sali Posiedzeń Sejmu, halę główny (makieta kompleksu budynków sejmowych, tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, tablica upamiętniająca parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, gablota z laskami marszałkowskimi), Salę Kolumnową i Korytarz Marszałkowski.
Po wizycie w Sejmie udali się na Stare Powązki, aby w zadumie oddać część znanym Polakom. >>więcej

XIV Mazowiecki Przegląd Recytatorski Jednego Poety

7 listopada uczennice Amelia Kujawowicz, Klara Bujak i Izabella Adamiak z klasy IIc i Alicja Tomaszewska z klasy IIIC c brały udział w konkursie recytatorskim poezji Rafała Wojaczka.
Celem konkursu oprócz poznania sylwetki i poezji Rafała Wojaczka jest umożliwienie publicznej prezentacji recytatorskiej utalentowanym mieszkańcom naszego województwa, zachęcenie do uczestnictwa w amatorskim ruchu kulturalnym.
Uczennice do konkursu przygotowała p. Beata Deluga. >>więcej

Pamiętamy!!!

Jak co roku odwiedziliśmy mogiły na cmentarzu na Gołąbkach wiceadmirała Konstantego Biergiela i jego małżonki. Złożyliśmy kwiaty i znicze na grobach zasłużonych. >>więcej

Och Teatr !

W czwartek 27 października uczniowie naszego gimnazjum otworzyli kolejny sezon teatralny. Tym razem udaliśmy się do Och Teatr na spektakl Mayday 2. Jest to ciąg dalszy przygód najbardziej znanego taksówkarza z Londynu, czyli Johna Smitha, który od lat niemal bezkolizyjnie lawiruje między dwiema kochającymi go żonami, sumiennie rozpisując w małym notesie plan podwójnego życia. Czym jednak jest jeden notes wobec potęgi Internetu?... Gavin i Vicky poznają się właśnie przez Internet i od razu czują, że wiele ich łączy – wspólne pasje, plany i marzenia oraz… ojciec, który jest taksówkarzem i nazywa się John Smith.
Przed nami wystąpili: Maria Seweryn, Rafał Rutkowski, Artur Barciś, Katarzyna Kołeczek, Jerzy Łapiński, Olga Sarzyńska i Adam Serowaniec. >>więcej

Święto Komisji Edukacji Narodowej

14 października obchodziliśmy Święto Komisji Edukacji Narodowej zwane potocznie Dniem Nauczyciela. Był to wielki dzień dla uczniów klas Pierwszych , ponieważ tego dnia odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia Gimnazjum 131. Z tej okazji klasy pierwsze pod kierunkiem p. Marty Petrzak i p. Grażyny Małeckiej przygotowały część artystyczną. Swoim występem wprowadzili wszystkich w radosny świąteczny nastrój.
Życzenia swoim nauczycielom złożyła p. Dyrektor Renata Wysokińska – Bakker, zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursus p. Kazimierz Sternik i Przewodniczący Rady Rodziców p. Dariusz Kraśniewicz.
>>galeria zdjęć       >>piosenka       >>występ

Akcja charytatywna

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu loterii oraz uczniom za bardzo duże zaangażowanie. Zebrane pieniądze będą przekazane dla dzieci z fundacji „Zdążyć z pomocą”. >>więcej        >>podziękowania

WHAT CAN YOU SEE IN THE PHOTO?

W środę 5 października rusza szkolny konkurs języka angielskiego WHAT CAN YOU SEE IN THE PHOTO?
Przez 10 tygodni, w każdą środę na stronie internetowej naszej szkoły, w zakładce konkursy będzie ukazywało się 1 zdjęcie związane z krajami anglojęzycznymi.
Należy opisać je po angielsku w 1-10 zdaniach. Odpowiedź oddajemy nauczycielowi uczącemu języka angielskiego w danej klasie , mamy na to tydzień.
Na 5 uczestników, którzy udzielą najwięcej poprawnych odpowiedzi czekają nagrody i cząstkowa ocena celująca z języka angielskiego.

Wolontariat

Nasi wolontariusze zbierali pieniądze dla podopiecznych fundacji EVA. Za zebrane fundusze fundacja przygotuje paczki świąteczne dla dzieci. >>więcej

Brawo, brawo !!!

Alicja Tomaszewska uczennica klasy IIIc zdobyła główną nagrodę w mazowieckim konkursie „ Wszyscy czytają Sienkiewicza”, natomiast Aleksandra Stępień również z klasy IIIc wyróżnienie.
Gratulujemy!

Wyjazd integracyjny dla klas I

26 września uczniowie klas pierwszych udali się na wycieczkę integracyjną do Camp Tarda. Tarda znajduje się na Warmii i Mazurach, nad malowniczym jeziorem Bartężek. Ośrodek Tarda położony jest na 10-hektarowym terenie, oferuje bezpośredni dostęp do jeziora i lasu, ciszę z dala od zgiełku miasta, kontakt z przyrodą oraz gwarantuje aktywny wypoczynek w niepowtarzalnym miejscu. Uczniowie klas pierwszych integrowali się korzystając z wielofunkcyjnego portu wodnego, boiska sportowego, małpiego gaju, toru rowerowego i łuczniczego. Dużą atrakcją i sprawdzeniem wiedzy była nocna gra terenowa. Cali i zdrowi wrócili do Warszawy, a o tym jak było wspaniale świadczą zdjęcia. Zapraszamy do obejrzenia galerii…. >>więcej

Festiwal oświaty

Gimnazjum nr 131 podczas pikniku oświatowego „Lektury z klasą” zachęcało do udziału w konkursach związanych z językiem, nie tylko polskim. Gospodarze stoiska inspirowali gości pikniku do własnej twórczości literackiej i wykazania się znajomością światowej poezji. Na najbardziej utalentowanych uczestników konkursów, quizów i warsztatów czekały słodkie nagrody. Program artystyczny p.t „Słońce w ramionach” składał się z utworów poetyckich inspirowanych twórczością K.K.Baczyńskiego, z piosenek do słów A.Osieckiej, z występu teatralnego na motywach „Dziadów” A.Mickiewicza oraz z występu tanecznego. >>galeria zdjęć

Wszyscy czytają Sienkiewicza

W czwartek 22 września uczennice klasy IIIc ( Alicja Tomaszewska, Aleksandra Stępień, Natalia Zawadzka, Justyna Skorek, Julia Więcławska, Kinga Basińska, Zuzanna Grotek) wzięły udział w mazowieckim konkursie „ Wszyscy czytają Sienkiewicza”. Konkurs odbył się dla uczczenia przypadającej w tym roku 170 rocznicy urodzin i 100 rocznicy śmierci pisarza. Uczennice przygotowały p. Beata Deluga i p. Elżbieta Korczak.

CHEERLEADERS

Pierwsze zajęcia CHEERLEADERS w najbliższy wtorek 20 września o 18.30, na sali gimnastycznej.

Informacje na temat ubezpieczenia uczniów

Informujemy Państwa, że uczniowie Gimnazjum nr 131 w roku szkolnym 2016/2016 będą objęci ubezpieczeniem w INTER RISK. Ubezpieczenie jest dobrowolne. Składka płatna jednorazowo wynosi 30 zł ( Rodzicom, którzy na zebraniu wpłacili 33 zł, zostanie zwrócona różnica). Suma ubezpieczenia wynosi 10 000 zł.

Wielkie sprzątanie

16 września uczniowie klasy IIIC wzięli udział w akcji” Sprzątanie Świata”. Zaopatrzeni w worki na śmieci oraz rękawiczki, ochoczo zabrali się do pracy. Młodzież bardzo sumiennie wykonała przydzielone im zadania. Mamy nadzieję, że mieszkańcy Ursusa uszanują ich pracę i sami również zadbają o środowisko. Uśmiechy na twarzach gimnazjalistów świadczą, o tym że akcja „ Sprzątanie Świata ” należy do udanych. >>więcej

CHEERLEADERS

Ruszył nabór do grupy CHEERLEADERS, która rozpoczyna działalność w naszym gimnazjum. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Więcej informacji udziela p. B. Kuśmierek

The Voice of Poland

13 września uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję podglądać nagranie kolejnego odcinka The Voice of Poland. Jest to polski program telewizyjny typu talent show. W roli jurorów wystąpili : Natalia Kukulska, Marysia Sadowska, Andrzej Piaseczny, Thomson i Baron z Afromental. Było mnóstwo dobrej zabawy i przepięknych głosów. >>więcej

Rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września to dla uczniów dzień oznaczający koniec błogiego lenistwa i powrót do szkoły. Jednak w 1939 roku był to dla ludzi z całego świata dzień oznaczający początek II wojny światowej. W dniu 77. rocznicy tego wydarzenia uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w uroczystości upamiętniającej wybuch konfliktu. Przy pomniku przy ul. Cierlickiej, w obecności radnych Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy oraz reprezentacji lokalnych szkół i organizacji społecznych, oddali hołd mieszkańcom Ursusa poległym w czasie II wojny światowej.

Rozpoczęcie roku

1 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Na swoich uczniów czekali stęsknieni wychowawcy i nauczyciele. Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem p. Dyrektor Renaty Wysokińskiej-Bakker. Wszystkim naszym uczniom życzymy wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. >>więcej

Podręczniki

Uczniowie klas I i II korzystają z prawa do darmowych podręczników i ćwiczeń


Podręczniki szkolne obowiązujące w roku szkolnym 2016/2017:

klasa I      klasa II      klasa III