Serdecznie witamy na stronie Szkoły Podstawowej Nr 381 im. K. K. Baczyńskiego!!!


Informacja

Pan Wojciech Dłubak jest wyznaczony na Inspektora Ochrony Danych( IOD ) w Szkole Podstawowej Nr 381 w Warszawie;
kontakt: wdlubak@serwkom.pl

Uwaga!!!

Uprzejmie informujemy, że trwa nabór do klasy siódmej sportowej (piłka nożna, akrobatyka). Wnioski można składać do sekretariatu szkoły do 20 sierpnia.

OBOZOWE LAST MINUTE!

Serdecznie zapraszamy na obóz sportowo-językowy do Suchej Beskidzkiej. Dzięki dofinansowaniu z Miasta Stołecznego Warszawy cena obozu zmalała omal o połowę. Całkowity koszt obozu wynosi jedynie 800 zł. Zapraszamy wszystkich chętnych! więcej informacji

Uwaga!!!

Szanowni Państwo,
W celu uniknięcia oczekiwania w długich kolejkach oraz w celu wcześniejszego wydania decyzji i zapewnienia ciągłości opłat, wnioski o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych, wychowawczych (500+),"Dobry start" - wyprawka 300+ oraz funduszu alimentacyjnego na okres zasiłkowy 2018/2019, będzie można złożyć drogą elektroniczną od 1 lipca 2018 r., za pośrednictwem:

  • Bankowości elektronicznej
  • Portalu Emp@tia - adres internetowy https://empatia.mpips.gov.pl/
  • Portalu EPUAP - adres imternetowy: https://pz.gov.pl/ , https://obywatel.gov.pl

Wnioski złożone elektronicznie w lipcu będą rozpatrywane w pierwszej kolejności.
Wnioski w formie papierowej będą przyjmowane w Urzędach Dzielnic m.st.Warszawy dopiero od 1 sierpnia 2018. ulotka informacyjna

Letnia Strefa Relaksu

Na czas wakacji teren zielony przy ulicy Dzieci Warszawy 24 w Ursusie zamieni się w strefę rekreacji i rozrywki. Znajdzie się w nim miejsce także dla czworonogów. Wraz z początkiem lipca dzielnica uruchomiła w tym miejscu pierwszy w Ursusie, ogrodzony wybieg dla psów.
W soboty 7 i 21 lipca oraz 4 i 25 sierpnia, w godzinach od 11.00 do 19.00 na terenie zielonym przy ul. Dzieci Warszawy 24 odbędą się imprezy plenerowe „Letnia Kraina Zabaw”, czyli tematyczne pikniki dla dzieci z dmuchańcami. Uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z najwyższej w Polsce zjeżdżalni, pokonać tor przeszkód Gladiator, czy spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej.
Na tym samym terenie, w terminie od 9 do 14 lipca oraz od 20 do 24 sierpnia swój obóz rozbiją Indianie. W tym czasie będzie można z bliska zobaczyć życie plemienia oraz wziąć udział w przygotowanych przez Indian aktywnościach. Kolejną letnią atrakcją przygotowaną na tym terenie przez dzielnicę będzie wyspa -Magiczny Świat Klocków, gdzie w terminie od 16 do 20 lipca oraz od 20 do 24 sierpnia pod okiem instruktorów będzie można bawić się i tworzyć budowle z klocków.
Poza imprezami, na terenie przy ul. Dzieci Warszawy 24, przez całe wakacje dostępne będzie mobilne boisko do gry w piłkę nożną, czynne codziennie w godzinach 11.00-20.00.
Oddajemy do dyspozycji mieszkańców nowe na mapie Ursusa miejsce rekreacji, rozrywki i wypoczynku. Zaplanowaliśmy atrakcje dla całych rodzin, a także miejsce, w którym będzie można wyjść na spacer z psem i pozwolić mu się bezpiecznie wybiegać. To nie koniec naszych letnich propozycji. Serdecznie zapraszam najmłodszych mieszkańców Ursusa na bajkowe spektakle plenerowe, które cyklicznie, podczas wakacji wystawiane będą na scenie Parku Czechowickiego, a nieco starszych na filmy wyświetlane także w Parku Czechowickim w ramach filmowej Stolicy Lata – Urszula Kierzkowska burmistrz dzielnicy Ursus.
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
Organizator: Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy
więcej

Zakończenie roku szkolnego

Kolejny rok szkolny za nami. Nagrody rozdane. Piosenki o wakacjach wyśpiewane. MOŻNA ŚMIAŁO WYRUSZYĆ NA ZASŁUŻONY LETNI WYPOCZYNEK. To był dobry rok dla naszego gimnazjum. Do zobaczenia we wrześniu. A trzecioklasistom życzymy wielu sukcesów w ich wymarzonych szkołach średnich! WSPANIALYCH WAKACJI DLA WSZYSTKICH!!!
galeria I            galeria II            galeria III

Studnie Przeszłości

· 12 czerwca w OK Arsus świętowaliśmy uroczyste zakończenie projektu Studnie Przeszłości. Uczniowie zaangażowanych w przedsięwzięcie szkół i zaproszeni goście mogli podziwiać wystawione prace plastyczne i wysłuchać nagrodzonych oracji. Nie zabrakło też występów wokalnych i przedstawienia teatralnego. Laureaci licznych konkursów odebrali zasłużone nagrody. Mimo, że to pożegnanie z projektem, impreza przebiegła w radosnej atmosferze. galeria zdjęć

Bal

· >>galeria zdjęć

>>film

Laureaci i finaliści!!!

Uczennice naszej szkoły osiągnęły sukces w Wojewódzki konkursie Literackim „Jesteśmy częścią natury” pod patronatem MKO.
Laureaci: Julia Wojtas i Maja Wiśniewska
Finaliście: Antonia Szubert i Paulina Głasek
Uczennice przygotowywała p. Marta Wylot.
Gratulujemy !!!

Kolejny sukces!

Nasze uczennice zajęły czołowe miejsca w Dzielnicowym Konkursie Poezji Miłosnej.
I miejsce Wiktoria Zuba
III miejsce Weronika Boruchalska
Uczennice przygotowywały się pod kierunkiem p. Marty Wylot i p. Adama Stanisławskiego.
Gratulujemy!

"Lato w mieście 2018"

2017/2018 akcja „Lato w mieście” w Szkole Podstawowej nr 381 zaplanowana jest od 13 sierpnia 2018r. do 31 sierpnia 2018 r. (3 tygodnie wakacji.)
W ramach programu nasza placówka funkcjonuje przez pięć dni w tygodniu w godz. 7.00 - 17.00, zapewnia opiekę nad dziećmi.
W placówce organizowane będą m.in. zajęcia sportowe, rekreacyjne, edukacyjne, muzyczne, plastyczne, komputerowe oraz aktywności poza placówką - wycieczki, seanse filmowe, spektakle teatralne, lekcje muzealne czy też spotkania z ciekawymi ludźmi. Zapisy uczestników na „Lato w Mieście 2018” planowane są od 17.05.2018 r od godz.12.00 do 29.05. do godz.12.00. Rejestracja (logowanie się) w systemie kandydatów pod adresem internetowym www.warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl
Udział jest bezpłatny. Podobnie jak w latach ubiegłych pobierana jest jedynie opłata za wyżywienie, wynosi ona 7 zł za ciepły posiłek. Uczniowie, którzy w ciągu roku szkolnego korzystają ze zwolnienia z opłat za obiady na mocy decyzji OPS lub dyrektora szkoły są zwolnieni z opłat za posiłki w wakacyjnych placówkach edukacyjnych na podstawie zaświadczenia z macierzystej szkoły.

Uwaga!!!

Dnia 15 czerwca o godzinie 12:30 na sali klubowej odbędą się testy sprawnościowe w ramach rekrutacji uzupełniającej do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej.

Uwaga!!!

Spotkanie Rodziców kandydatów do zerówki i klasy sportowej w roku szkolnym 2018/2019 odbędzie się 11.06.2018 o godzinie 18 na sali gimnastycznej naszej szkoły.

Dzielnicowy Konkurs Literacki

Dnia 30.05.2018 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie XII Edycji Dzielnicowego Konkursu Literackiego.
Na uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości. Swą obecnością zaszczycili Nas Pan Burmistrz Wiesław Krzemień, Pan Burmistrz Kazimierz Sternik, Przewodnicząca Komisji Oświaty Pani Wanda Kopcińska, Radna Dzielnicy Ursus Pani Irena Jarzębak oraz nauczyciele i uczniowie wielu szkół Ursusa.
Po wręczeniu nagród i przemówieniu zaproszonych gości uczniowie klasy III a (piłkarze i akrobaci) pod kierunkiem Pani Marty Wylot pokazali swoje umiejętności aktorskie w spektaklu nawiązującym do tematu tegorocznej edycji konkursu.

Przedstawienie opowiadało o tym co najważniejsze jest w życiu każdego człowieka, czym należy się kierować, poznając i oceniając innych ludzi, dlaczego miłość i przyjaźń to istotne wartości. Wszyscy zaproszeni goście byli pod wielkim wrażeniem niezwykłego występu uczniów klasy sportowej i nagrodzili ich gromkimi brawami. Dzielnicowy Konkurs Literacki oraz jego uroczyste podsumowanie przygotowała Pani Marta Wylot. więcej

DZIEŃ MATKI W II C

28 maja 2018 r.klasa IIc przygotowała uroczystość z okazji Dnia Matki. Była to prezentacja w ramach realizacji projektu edukacyjnego pt.:"Ona mi pierwsza pokazała księżyc - motyw matki w poezji i piosence". Uczniowie zaprezentowali przed swoimi mamami obszerny i różnorodny program artystyczny. W części pierwszej usłyszeć można było najpiękniejsze wiersze o matce oraz piosenki : "Tobie mamo", "Jest na świecie miłość". Nie brakowało wzruszeń i łez. W części drugiej, bardziej rozrywkowej, uczniowie odegrali scenki teatralne.Samodzielnie napisali dialogi. W tej części mamy zobaczyły również swoje dzieci w stylizacji z lat 70 ,które zatańczyły do muzyki z repertuaru zespołu Abba. Wyjątkowo zaśpiewał też duet Julka Kurek i Milena Olesiejuk, piosenkę o wciąż aktualnej treści pt."Mamo,córko",z rep.E. Geppert. Zespół taneczny pokazał się w układzie choreograficznym do muzyki z filmu "Balerina". Wieczór upływał w miłej atmosferze,przy kawie i samodzielnie upieczonych przez dzieci ciastach. Na finał dzieci wręczyły mamom bukiety oraz prezenty - szkatułki, które z wielką starannością wykonali samodzielnie. Radość mam była największą nagrodą dla dzieci , za włożoną w przygotowania pracę.
Nad całością wydarzenia czuwała wychowawczyni p.B. Kuśmierek. więcej

Kampania

Szkoła Podstawowa nr 381 organizuje Kampanię „Uzależnieniom mówimy NIE!”, której głównym hasłem jest „Wakacje bez używek”.
Kampania trwa od 15.05.2018 – 22.06.201811
W trakcie trwania Kampanii w szkole na korytarzach rozwieszone są plakaty i ulotki profilaktyczne i informacyjne o szkodliwości uzależnień

  • Rusza konkurs na pracę (w formie plakatu, grafiki, ulotki, filmu, prezentacji multimedialnej) prezentującą hasła „Uzależnieniom mówimy NIE” oraz „Wakacje bez używek”, dodatkowo punktowany będzie pozytywny przekaz pracy. Ogłoszenie laureatów konkursu odbędzie się podczas apelu w dniu 11.06.2018 r. Prace należy składać do 07.06.2018 r. u organizatorów Kampanii, szczegóły konkursu w Regulaminie
  • W trakcie trwania kampanii odbędą się również warsztaty dla klas na temat uzależnień

ORGANIZATORZY: klasa 3d, Pani Elżbieta Gwóźdź, Pani Sylwia Gałęzowska

Regulamin konkursu organizowanego w ramach kampanii "Uzależnieniom mówimy nie!"

Igrzyska sportowe

W dniu 01.06.2018 odbył się w naszej szkole Dzień Sportu i Zdrowia, w ramach projektu "Igrzyska sportowe". Organizatorami zawodów były klasy 2A i 3 E. galeria zdjęć

Rekrutacja

Rekrutacja 2018/2019
28 maja o godz. 12.00 w Szkole Podstawowej nr 381 odbędą się testy sprawnościowe z akrobatyki. Zapraszamy kandydatów do klas sportowych (IV-VIII).

Uwaga!!!

Właśnie została rozstrzygnięta XII edycja Dzielnicowego Konkursu Literackiego.
W kategorii proza I miejsce zajęła Julia Wojtas z klasy III b(gimnazjum), a wyróżnienie otrzymała Wiktoria Zuba z klasy VIIb.
W kategorii poezja I miejsce otrzymała Paulina Głasek z klasy IIb, a III miejsce Weronika Jaroszewska i Maja Wiśniewska z klasy IIb,
Gratulujemy!!!
Do konkursu uczniów przygotowywała p.Marta Wylot.
Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 30.05.2018r.

KURS PIERWSZEJ POMOCY

W naszej szkole zorganizowane zostały dwie edycje kursu pierwszej pomocy przeprowadzone przez grupę ratowników medycznych. Uczniowie klas trzecich, poza ciekawie przeprowadzonym wykładem, mieli okazję przećwiczyć swoje umiejętności na profesjonalnym sprzęcie. Resuscytacja dorosłych i dzieci, resuscytacja z użyciem automatycznego defibrylatora, ocena stanu poszkodowanego, postępowanie podczas urazów i ran, to tylko niektóre elementy szkolenia. Najciekawszym momentem, który jak zawsze wzbudził najwięcej emocji, były oczywiście symulacje zdarzeń. Koordynatorem kursu była p. Joanna Wardziakwięcej

Quiz językowo-muzyczny

24 kwietnia klasa 2d przeprowadziła quiz językowo-muzyczny. Uczestnicy quizu musieli wykazać się nie tylko znajomością języków obcych, ale także wiedzą na temat największych hitów filmowych i muzycznych minionych dekad. Uczniowie klasy 2d spisali się na 6-tkę, podczas quizu zobaczyliśmy odtworzone przez nich fragmenty takich przebojów kinowych jak "Dirty Dancing" , "Rocky", "Top Gun" czy "Ghostbusters". Na scenie podziwiać mogliśmy także prawdziwy show taneczny i gitarowy przy piosenkach Michaela Jacksona i Freddiego Mercury. Wszystko po to, by przypomnieć sobie, że angielski czy uczenie się języków obcych w ogóle to nie tylko testy i egzaminy, ale poznawanie i otwieranie się na inną kulturę czy sztukę. więcej

Bezpieczna szkoła

Uczniowie trzecich klas gimnazjum wzięli udział w ogólnopolskim konkursie o bezpieczeństwie i zdrowiu „Bezpieczna szkoła”. Pytania dotyczyły między innymi pierwszej pomocy, zagadnień z zakresu ochrony ludności, chorób cywilizacyjnych, zdrowego stylu życia czy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Najlepszy wynik spośród uczniów gimnazjum uzyskały Iza Adamiak z klasy 3a oraz Anastazja Tomasik z klasy 3b.
Gratulujemy!!!
Koordynatorem konkursu była p. Joanna Wardziak

Gratulujemy!!!

Julia Wojtas z klasy IIIb zajęła III miejsce w konkursie literackim pt.”Moje spotkanie ze świadkiem historii” organizowanym przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Warszawie.
Do konkursu uczennicę przygotowywała p.Marta Wylot.

Światowy Dzień Higieny Rąk

Mycie rąk to niezbędny element higieny osobistej. Warto robić to dokładnie, dzięki temu możemy uniknąć zachorowania na choroby zakaźne. Mycie rąk wodą z mydłem, może zapobiec zatruciom pokarmowym, chorobom pasożytniczym oraz chorobom skóry. Badania naukowe pokazują, że odpowiednie mycie i dezynfekowanie rąk aż o połowę zmniejsza ryzyko infekcji i zachorowań na wiele powszechnie występujących chorób zakaźnych. Instrukcja mycia rąk

Światowy Dzień Wody

Z okazji Światowego Dnia Wody i w nawiązaniu do realizowanego w świetlicy projektu „Zdrowe- Nietrudne” w naszej świetlicy odbyły się zajęcia na temat wody. Dzieci uświadomiły sobie jak ważna jest ona w życiu człowieka. Uczniowie dowiedzieli się między innymi dlaczego woda jest niezbędna do życia, jak prawidłowo korzystać z zasobów wody pitnej, jak właściwie nawadniać organizm oraz jak postępować, aby zmniejszyć zużycie wody na naszej planecie. Na zajęciach odbyła się projekcja filmu z cyklu ,,Była sobie Ziemia – Woda w Indiach”, przeprowadzono quiz oraz zagadki na temat wody. W ramach tematu zorganizowano konkurs plastyczny pt. „Wodę piję - zdrowo żyję”. Celem konkursu było propagowanie picia wody. Zwycięzcy otrzymali ciekawe nagrody rzeczowe.
Zajęcia i konkurs zorganizowały nauczycielki świetlicy. więcej

Jajko wielkanocne

Chętni uczniowie naszej świetlicy wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Jajko wielkanocne”.
Zadaniem dzieci biorących udział w konkursie było wykonanie dowolną techniką wielkanocnej pisanki. Celem konkursu było kultywowanie tradycji i symboli Świąt Wielkanocnych, kształcenie ekspresji i wyobraźni plastycznej, rozwijanie zdolności manualnych oraz wrażliwości estetycznej.
Prace konkursowe były bardzo pomysłowe i wykonane starannie. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki za udział w konkursie, a zwycięzcy dodatkowo nagrody rzeczowe. więcej

Europejski Tydzień Szczepień

Od 24 do 30 kwietnia obchodzimy – już po raz XI – Europejski Tydzień Szczepień. Jest to inicjatywa Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), realizowana i koordynowana na poziomie lokalnym przez poszczególne państwa, a także przez organizacje międzynarodowe i pozarządowe oraz inne podmioty działające w obszarze ochrony zdrowia.
jak działają szczepionki        różyczka         odra

Przegląd Twórczości Artystycznej Świetlic Szkolnych

Dnia 18 kwietnia 2018 roku w Ośrodku Kultury Arsus odbył się XV Przegląd Twórczości Artystycznej Świetlic Szkolnych Dzielnicy Ursus. Hasłem przewodnim w tym roku było „Bo w Ursusie fajnie jest”. Dzieci z naszej świetlicy reprezentowali szkołę przedstawiając program artystyczny oraz pracę plastyczną związaną z tematem. więcej

KARTKI WIELKANOCNE

W czasach wiadomości elektronicznych dzieci z naszej świetlicy szkolnej uczą się pisać listy, dbając o zanikającą tradycję wysyłania kartek świątecznych.
Nawiązaliśmy współpracę ze szkołą z Polic i Poznania wysyłając do siebie tradycyjne karty pocztowe. Uczniowie ze świetlicy wykonali kartki Wielkanocne z życzeniami świątecznymi odpowiadając na te, które zostały wysłane wcześniej przez dzieci z wyżej wymienionych szkół. Naszym celem było nawiązanie kontaktu z dziećmi z innych placówek oświatowych, wymiana pocztówek z innymi szkołami na terenie całej Polski oraz umiejętność redagowania i pisania życzeń wielkanocnych. Pamiętajmy o tradycji wysyłania kart świątecznych.

Gratulujemy

Weronika Jędrzejczak i Michał Błoch zostali lauretami konkursu kuratoryjnego „Habemus papam. Jan Paweł II – papież przełomów”.

Najlepsi historycy w Ursusie

12.03 odbył się finał VIII Dzielnicowej Olimpiady Historycznej „Polaków drogi do niepodległości (1795-1918)”.
I miejsce zajęła OLIWIA LESIŃSKA
III miejsce zajęła JULIA WOJTAS.
Gratulujemy.

Grypa

Grypa jest ostrym wirusowym zakażeniem górnych dróg oddechowych, wywoływanym przez wirusy grypy....więcej

Gratulacje!

Dnia 26.03.2018 r. odbyło się rozstrzygnięcie Międzynarodowego Konkursu Origami „W papierowym świecie” pod hasłem „Zimowe origami”. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 0a Jonata Ziemba, która zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

Prośba

Prosimy Rodziców i Uczniów o wsparcie dla podopiecznych fundacji "Zdążyć z pomocą". Przynosimy rzeczy dla Małgosi i dla Adasia. Dziękujemy - Klub Ośmiu.

ROZŚPIEWANE DZIEWCZYNY

Niezwykle utalentowane młode wokalistki: Alicja Kraśniewicz i Julia Kurek reprezentowały naszą szkołę w wiosennych konkursach piosenki. 5 marca, na Asteriadzie, organizowanej przez D.K. „Włochy” , Ala zaśpiewała piosenkę pt „Nie wolno mi”, a Julka „ Sercem patrz”. Ala zakwalifikowała się do II etapu.
14 marca dziewczynki wzięły udział w Tulipanadzie , organizowanej przez D.K. Kolorowa. Warunkiem udziału było zaśpiewanie piosenki z tekstem Wojciecha Młynarskiego. Ala zaśpiewała „Tak malował Pan Chagall”, Julka „By coś zostało z tych dni”. Uczennice świetnie poradziły sobie z dość trudnym repertuarem i pokazały dojrzałość wokalną. Do występów przygotowywała dziewczyny p. Bożena Kuśmierek. Gratulujemy wokalistkom i trzymamy kciuki za wyniki.
film 1       film 2       film 3       film 4       film 5

Wycieczka

Dnia 7 marca 2018 roku odbyła się wycieczka uczniów naszej szkoły do Zakładów Przemysłu Ciągnikowego „Ursus” w Lublinie. Sponsorem wyjazdu była Fundacja „Dla Ursusa”. Młodzież uczestniczyła w warsztatach historyczno – fotograficznych. więcej

"Rusz głową"

Od dnia 01.03.2018 r. rusza nowa akcja Kącik Łamigłówek „Rusz głową”. W ramach aktywnej przerwy uczniowie w ciągu miesiąca mogą rozwiązywać zagadki logiczne. Na zwycięzcę czeka nagroda. regulamin

Kapryśna Królwena

6 marca w Domu Kultury Arsus, uczniowie naszej szkoły , wystawili spektakl „ Kapryśna Królewna”. Do obejrzenia spektaklu zaprosili uczniów szkół podstawowych z naszej dzielnicy i przedszkolaków z ursusowskich przedszkoli. Na widowni oprócz najukochańszej i najwdzięczniejszej widowni, jaką są najmłodsze dzieci, zasiedli Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursus p. Kazimierz Sternik, przewodnicząca Komisji Oświaty p. Wanda Kopcińska, Naczelnik Wydziału Kultury p. Aleksandra Magierecka i oczywiście p. Dyrektor Renata Wysokińska – Bakker.
„ Kapryśna królewna” to historia rozkapryszonej królewny, która nie ma ochoty na znalezienie męża. Jej czas wypełnia oglądanie bajek, a towarzyszy jej królewski Błazen. Na srebrnym ekranie ogląda bajki : Jasia i Małgosię, Czerwonego Kapturka, Śnieżkę, Pocahontas, Krainę Lodu , Króla Lwa i wiele innych …
W końcu zachęcona przez króla, znajduje … nie to on ją znajduje … sobie męża.
Wielkie brawa należą się grupie teatralnej Baczyniak prowadzonej przez p. Beatę Delugę i zespołowi wokalnemu Cantemus pod kierunkiem p. Bożeny Kuśmierek.
Zachęcamy do obejrzenia, jeszcze raz tej niezwykle barwnej historii. Już 22 marca w Domu Kultury , godz 18. 30. Zapraszamy. więcej

Spotkanie z pedagogiem

Do naszej świetlicy szkolnej zaprosiliśmy pedagoga szkolnego, który przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat zagrożeń wynikających z nadmiernego oglądania telewizji, grania w gry na komputerach, konsolach i telefonach oraz korzystania z Internetu. Odbyła się burza mózgów podczas, której dzieci proponowały formy aktywnego wypoczynku bez telewizji i komputera. więcej

„Zimowe origami”

Nasza świetlica wzięła udział w Międzynarodowym Konkursie Origami „W papierowym świecie” pod hasłem: „Zimowe origami” organizowanym przez Miejskie Przedszkole Nr 34 im. Kubusia Puchatka i Jego Przyjaciół z Oddziałami Integracyjnymi w Płocku. Konkurs adresowany był do dzieci w wieku od 4 do 6 lat, a każda placówka mogła dostarczyć maksymalnie jedną pracę. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań dzieci sztuką origami, budzenie wrażliwości estetycznej, rozwijanie wyobraźni, wyzwalanie ekspresji twórczej dzieci. Pracę wykonaną techniką origami płaskie z koła bardzo starannie i z dużym zaangażowaniem przygotowała uczennica klasy 0a.. Wyniki już w marcu. :) więcej

EuroWeek

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 7 do udziału w przygotowanej przez Fundację Euroweek wspólnie z Stowarzyszeniem Euroweek Szkoła Liderów specjalnej edycji programu EuroWeek. więcej

Spotkanie z profesorem

26 lutego w ramach projektu Studnie Przeszłości odbyło się spotkanie z profesorem Mikołajem Szymańskim filologiem klasycznym, wykładowcą uniwersyteckim, redaktorem naczelnym czasopisma Meander.Pan profesor poprowadził wykład o historii kalendarza. galeria zdjęć

Zimowy krajobraz

W miesiącu lutym 2018 r. dzieci z naszej świetlicy wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Zimowy krajobraz” zorganizowanym przez p. Małgorzatę Szewczyk. W konkursie wzięli udział chętni uczniowie ze wszystkich grup świetlicowych. Celem konkursu było budzenie zainteresowań otaczającym światem, uwrażliwienie na piękno zimowej przyrody oraz rozwijanie twórczej aktywności i wyobraźni dziecka. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i wykonane różnorodnymi technikami. Jury miało bardzo trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki za udział w konkursie, a zwycięzcy dodatkowo nagrody rzeczowe galeria zdjęć

Warsztaty – lepienie z gliny

16 lutego , uczniowie klas VIIc i IIc w ramach projektu „Studnie Przeszłości”, poznawali tajniki powstawania naczyń z gliny. Warsztaty będą składały się z dwóch części( lepienie i ozdabianie ). Jak wiemy, lepienie z gliny jest tradycją mającą kilkadziesiąt tysięcy lat. Glinę do wyrobu naczyń i ozdób stosowali już bardzo dawno pierwsi Egipcjanie. Grecy używali naczynia gliniane do przechowywania oliwy, noszenia wody. W Grecji wykonywano też gliniane zabawki – grzechotki. Około 5000 r p.n.e zaczęto w Grecji wytwarzać malowaną ceramikę. Rzymianie również w glinianych naczyniach przechowywali wino, oliwę, garun ( rodzaj sosu rybnego.)W starożytności produkowano miliony glinianych amfor, większość z nich wyrzucano po jednorazowym użyciu. galeria zdjęć

Sałatka owocowa

Uczniowie z klasy 1b dbają o swoje zdrowie. 15.lutego na chwilę zamienili swoją salę lekcyjną w kuchnię i przygotowali sałatkę owocową. Z wielkim zapałem wszyscy zabrali się do pracy. Cierpliwie kroili swoje owoce. Sałatka zachęciła dzieci do zdrowego odżywiania, sprawiła wiele radości, a jak smakowała..... galeria zdjęć

My, dzieci z dworca ZOO

8 lutego uczniowie klas 3d, 2d, 2e i 2a obejrzeli spektakl My, Dzieci z dworca ZOO. Jest to opowieść o dziewczynie, która uzależniła się od narkotyków.
Christiane F. miała 12 lat, gdy po raz pierwszy zaczęła palić haszysz. Potem poszło z górki – LSD, kradzieże, heroina i dworzec ZOO, gdzie wszystko miało swój początek i koniec. W ten sposób, w wieku 13 lat Christiane stała się narkomanką. Jaki był świat, do którego tak bardzo chciała należeć osamotniona nastolatka? Czy jej wyobrażenia o dorosłym życiu spełniły się? I co ważniejsze, czy znalazła to, czego szukała?
Spektakl „My, dzieci z dworca ZOO” jest opowieścią nie tylko o uzależnieniu i jego skutkach, ale przede wszystkim o tym, jak cienka jest granica między zabawą a tragedią. Sztuka obnaża ludzką bezradność wobec systemu dla którego jednostka jest nieistotna.
Spektakl powstał w oparciu o reportaż Kaia Hermanna i Horsta Riecka o tym samym tytule. Dziennikarze niemieckiego „Sterna” w serii wywiadów przeprowadzonych w połowie lat 70 XX wieku, ujawnili wstrząsający obraz młodzieży berlińskiej, która w latach 60. i 70. XX wieku, w okolicach dworca kolejowego Berlin ZOO, pozbawiona opieki i wsparcia popadała w narkomanię, alkoholizm i nędzę.
Nasi uczniowie z niezwykłą powaga i skupieniem obejrzeli spektakl. W szkole odbyły się też warsztaty poruszające problem narkomanii.
Dla nas wystąpili : Magdalena Nieć, Gracja Niedźwiedź, Katarzyna Ptasińska, Dawid Czupryński, Adam Serowaniec

Pomagamy

7 lutego nasi uczniowie udali się do schroniska bezdomnych zwierząt w Celestynowie , aby przekazać dary zebrane podczas akcji mającej na celu pomoc bezdomnym zwierzętom z Celestynowa i podopiecznych fundacji Nie- Zły Pies.
W Celestynowie przywitał nas dyrektor schroniska p. łukasz Balcer , który oprowadził uczniów po schronisku, opowiedział historię schroniska i historię zamieszkujących tam zwierzaków. Później młodzież razem z rodzicami uczestniczyła w spacerach z pieskami. Akcje pilotowały : p. Beata Deluga z klasą 7c i p. Elżbieta Gwóźdź z kl 3d. Akcja przeprowadzona była w dwóch szkołach SP nr 381 i SP nr 11. Oprócz darów konto schroniska i fundacji zostało zasilone kwotą 1600zł.
Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli.
galeria zdjęć

Podziękowania

Podziękowania dla wolontariuszy. Spotkanie w Sali Kolumnowejgaleria zdjęć

Koncert Noworoczny

30 i 31 stycznia w naszej szkole odbył się Koncert Noworoczny w wykonaniu grupy teatralnej Baczyniak i zespołu wokalnego Cantemus. W niezwykle nastrojowym klimacie pożegnaliśmy okres Bożego Narodzenia, przenieśliśmy się jeszcze raz do tych najurokliwszych świąt w roku. Koncert przygotowany był pok kierunkiem p . Bożeny Kuśmierek i p. Beaty Delugi.
galeria zdjęć
film1          film2         film3         film4         film5

Bal integracyjny

Nasi wolontariusze na XX Integracyjnym Balu Karnawałowym galeria zdjęć

Karnawał w świetlicy szkolnej

W świetlicy odbyła się zabawa ostatkowa przy rytmach muzyki rozrywkowej. Dzieci przygotowały się do niej wykonując samodzielnie kolorowe maski. Podczas zabawy dzieci wspólnie tańczyły i śpiewały. Uczniowie wzięli udział w wielu konkursach tanecznych, m.in. w parach na gazetach, z balonami. Odbyły się również zabawy sportowe, np. „Taniec pod i nad liną”, „Krzesełka”. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zaproponowanych konkurencjach. Było dużo uśmiechu, radości i wspólnej zabawy. galeria zdjęć

Bal karnawałowy

7 stycznia odbył się - tak długo oczekiwany przez uczniów klas 0-1 - bal karnawałowy. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy uczniów klas 0 ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 14. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców bawiliśmy się ze szkolnymi kompanami. Dzieci bawiły się świetnie, chętnie uczestniczyły w konkursach prowadzonych przez animatorów. Pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały siły tancerzy. Dziękujemy bardzo przybyłym gościom za wspólną zabawę, oraz wspaniałym rodzicom za pomoc w zorganizowaniu balu. Szczególne podziękowania należą się niezastąpionemu Samorządowi Uczniowskiemu, za pomoc w opiece nad młodszymi kolegami. Z niecierpliwością czekamy na następną zabawę karnawałową w naszej szkole. galeria zdjęć

Psie serce

4 stycznia nasi uczniowie obejrzeli spektakl „ Psie serce” W Teatrze Współczesnym. To opowieść o Moskwie 1925 roku. Świat kończącego się okresu NEP (Nowej Ekonomicznej Polityki) w państwie radzieckim, w dobie nadchodzącego stalinizmu, widziany oczami bezdomnego psa. Profesor Preobrażeński, luminarz nauki radzieckiej i europejskiej, prowadzi eksperymenty naukowe w poszukiwaniu sposobów odmładzania ludzkiego organizmu. Pies zostaje poddany eksperymentalnemu przeszczepowi, który przynosi nieoczekiwane skutki.
To zdarzenie rodem z science fiction, staje się dla autora pretekstem do niezwykle przenikliwej, gorzkiej diagnozy świata stworzonego przez rewolucyjną ideologię, napisanej przez autora ze specyficznym poczuciem humoru i w formie ocierającej się o groteskę. Wielowarstwowość utworu zmusza do stawiania sobie pytań uniwersalnych o wartości i o porządek świata, szczególnie aktualnych gdy „świat wypadł z formy*”.
W role wcielili się : Borys Szyc, Krzysztof Wakuliński, Jan Marczewski, Barbara Wypych, Joanna Jeżewska, Mariusz Jakus, Monika Pikuła, Mikołaj Chroboczek, Dariusz Dobkowski, Rafał zawierucha, Jan Pęczek, Piotr Bajor, Kinga Tabor, Piotr Garlicki.

"Zima w Mieście 2018"

W roku szkolnym 2017/2018 akcja „Zima w mieście” w Szkole Podstawowej Nr 381 zaplanowana jest od 22 do 26 stycznia 2018 r. - II tydzień ferii.
Nasza placówka zapewni opiekę nad dziećmi w godz. od 7.00 do 17.00. W ramach programu organizowane będą zajęcia w szkole (m.in. sportowe, rekreacyjne, edukacyjne, muzyczne, plastyczne) oraz poza placówką (wycieczki, seanse filmowe, spektakle teatralne, lekcje muzealne czy też spotkania z ciekawymi ludźmi).
Zapisy uczestników na „Zimę w Mieście 2018” trwają od 27.11.2017 r. do 13.12.2017 r. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Pobierana jest jedynie opłata za wyżywienie. Wynosi ona ok. 7 zł za ciepły posiłek. Uczniowie zwolnieni z opłat za obiady na mocy decyzji OPS lub dyrektora szkoły korzystają z posiłków bezpłatnie (na podstawie zaświadczenia z macierzystej szkoły).
Kartę uczestnika można pobrać z sekretariatu szkoły oraz od wychowawców klas w dniu zebrań z rodzicami.
W razie pytań prosimy o kontakt z panią K.Skowron.

Wigilia

galeria zdjęć

Stroik bożonarodzeniowy

W świetlicy odbył się konkurs plastyczny zorganizowany przez p. Małgorzatę Szewczyk pt. „Stroik bożonarodzeniowy”. W konkursie brali udział chętni uczniowie ze wszystkich grup świetlicowych. Celem było rozwijanie wyobraźni, aktywności twórczej dzieci, umiejętności technicznych oraz upowszechnianie zwyczajów związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia. Prace były piękne, kolorowe, wykonane różnymi technikami plastycznymi, dlatego wybranie laureatów nie było łatwe. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki za udział w konkursie, a zwycięzcy dodatkowo nagrody rzeczowe. galeria zdjęć

Warsztaty Bożonarodzeniowe

W dniu 21 grudnia 2017r. w świetlicy odbyły się warsztaty ozdób bożonarodzeniowych dla rodziców/opiekunów wraz z dziećmi. Warsztaty prowadziły nauczycielki świetlicy szkolnej Małgorzata Szewczyk oraz Iwona Miłko. Wspólnie dekorowaliśmy serca piernikowe, malowaliśmy aniołki z masy solnej, nauczyliśmy się wykonywać tę masę oraz kleiliśmy najdłuższy łańcuch choinkowy słuchając kolęd i pastorałek. Mamy i dzieci tak bardzo zaangażowały się w miłą pracę, że zajęcia zostały zakończone po 18.30. Wykonywanie ozdób bardzo spodobało się dzieciom i sprawiło im wiele radości i uśmiechu. W przyszłym roku zapraszamy wszystkich chętnych będzie się działo !!!!! galeria zdjęć

Czarodziejski flet

8 grudnia nasi uczniowie udali się do Teatru Wielkiego na operę Czarodziejski flet.
Premiera Czarodziejskiego fletu odbyła się 30 września 1791 roku w Wiedniu. Dyrygował Mozart. Operę przyjęto wspaniale. Każdego wieczoru sala była pełna. Mozart z radości sprzedał konia, pił czarną kawę i palił fajkę. Przywoził do teatru teściową, siedmioletniego syna Carla, zaprzyjaźnionego waltornistę, a nawet zawistnego Antonia Salieriego. Czarodziejskim fletem rządzi magiczna cyfra trzy. Są trzy (powtarzane) akordy w intradzie, Trzy Damy, Trzech Chłopców, trzy świątynie Sarastra: Mądrości, Rozumu i Natury; zakochani Tamino i Pamina poddani są trzem próbom: milczenia, rozłąki oraz ognia i wody. Nawet inscenizacja jest trzecim wystawieniem opery w odbudowanym Teatrze, po „kosmicznym” Flecie Laco Adamika i „szkolnym” Achima Freyera. Reżyser obecnej, Australijczyk Barrie Kosky, dyrektor artystyczny berlińskiej Komische Oper, w świecie opery obecny jest już od ponad dwudziestu lat. Do współpracy zaprosił oryginalną brytyjską grupę teatralną „1927”. Razem połączyli nieme kino, żywe wideo i żywą muzykę, animacje, pantomimę. Taka realizacja jest zdaniem Barriego Kosky’ego bliska wiedeńskiemu teatrowi Emanuela Schikanedera, inspiratora i librecisty Czarodziejskiego fletu. W liście do żony Mozart wyznał: „Kiedy siadam do fortepianu, żeby zaśpiewać coś z mojej opery, to zaraz muszę przerwać – zbyt wielkie to robi na mnie wrażenie”. Na samym Mozarcie to, co tworzył, robiło wrażenie? A cóż my mamy powiedzieć? Czy nie czekamy z biciem serca na arię Królowej Nocy, taniec Monostatosa albo duet Papagena i Papageny?

Mikołajki

galeria zdjęć

Informacja

Informacja

W naszej szkole realizowany będzie projekt unijny z zakresu doradztwa zawodowego „Bliżej rynku pracy - zintegrowany system doradztwa zawodowego – ZIT WOF”, którego adresatami są gimnazjaliści. więcej

Studnie przeszłości

W ramach międzyszkolnego projektu „Studnie przeszłości”, uczniowie naszej szkoły, przez cały miesiąc przygotowywali się do dzielnicowego konkursu plastycznego zatytułowanego „Egipski papirus”. Nie było to zadanie zbyt łatwe, zwłaszcza dla klas IV. Z wielką dokładnością i starannością przedstawiali egipskie postaci, zgodnie z kanonem egipskim. Z wielkim zaciekawieniem starali się rozszyfrowywać egipskie hieroglify i z precyzją przenosili wzory na wcześniej przygotowany papier. W rezultacie powstały niezwykłe prace, które do złudzenia przypominają starożytne papirusy. Do konkursu zostało wystawionych prawie 100 prac . więcej

Andrzejki

Dnia 26 listopada obchodziliśmy w klasie 1b Andrzejki. Od wieków święto to słynie z tego, że w tym jedynym dniu w roku sprawdzają się wszystkie wróżby i przepowiednie. Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają dziecięcą wyobraźnię, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Niecierpliwi i myślący o przyszłości pierwszoklasiści mogli sprawdzić, co ich czeka, korzystając z wróżb zorganizowanych w klasie. Wszyscy bawili się doskonale. więcej

Pierwsza pomoc

Nieraz najtrudniejsze w pierwszej pomocy jest przełamanie się, zdobycie na pierwszy krok. Im częściej powtarzane są ćwiczenia, tym większe prawdopodobieństwo, że kiedy naprawdę stanie się coś złego, nasza reakcja będzie automatyczna. Nigdy nie jest za wcześnie na naukę i uświadomienie, że drugiemu człowiekowi należy pomóc. 22 listopada uczniowie klas pierwszych wzięli udział w warsztatach- PIERWSZA POMOC. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak zadbać o swoje bezpieczeństwo, jak rozpoznać człowieka w stanie zagrożenia zdrowia lub życia, jak skutecznie wezwać pomoc, jak sprawdzić, czy poszkodowany oddycha, jak postąpić z poszkodowanym, który nie oddycha, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Teraz w szkole mamy 45 młodych ratowników, dzięki którym może czuć się bezpieczni. więcej

29 listopada uczniowie naszego gimnazjum obejrzeli spektakl „Dziwny przypadek psa nocną porą” .
Christopher jest matematycznym geniuszem i wie prawie wszystko o astronomii. Nie lubi tłumów, boi się obcych, nie odczytuje uczuć ani metafor. Właśnie został oskarżony o zabicie psa sąsiadki i postanowił sam znaleźć winnego. W trakcie śledztwa, odkrywa niewygodne tajemnice rodzinne i choć nigdy wcześniej nie opuścił samodzielnie własnej ulicy, wyrusza w ekscytującą podróż do Londynu.
Niezwykła opowieść o miłości, marzeniach i przełamywaniu własnych ograniczeń. Świat widzimy oczami młodego outsidera, który szczegółowo zapisuje każdy dzień.
Wystąpili : Krzysztof Szczepaniak, Marta Król, Marcin Sztabiński, Agnieszka Roszkowska, Anna Gajewska, Agata Wątróbska, Robert Majewski i Tomasz Budyta

Sukces piłkarzy

Tuż za podium, bo na IV miejscu, zakończyli rywalizację Nasi piłkarze nożni podczas 51 Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.
Wszystko zaczęło się 4 października od eliminacji dzielnicowych.
Reprezentacja Naszej szkoły pewnie wygrała rywalizację z lokalnymi przeciwnikami i wysoko wygrywając wszystkie mecze zapewniła sobie udział w eliminacjach warszawskich.... czytaj więcej

Informacja

PAŃSTWOWY POWIATOWY INSPEKTOR SANITARNY
M.ST. WARSZAWY
INFORMUJE
WSZAWICA PRZEZ WIELE LAT UZNAWANA ZA CHOROBĘ ZAKAŹNĄ OBECNIE ZALICZANA JEST DO CHORÓB PASOŻYTNICZYCH!!!!!
Wszy to bezskrzydłowe pasożyty! Tylko wesz odzieżowa jest wektorem bakterii wywołujących takie choroby jak: dur plamisty, wszowy dur powrotny europejski. Współcześnie te groźne choroby już nie występują . Zostały wyelminowane drogą szczepień i działań oświatowych.
To nie zmienia jednak faktu, że..........
....pasożyty te atakują dzieci w przedszkolach i szkołach wywołując panikę.
RODZICU PAMIĘTAJ!!!
WŁAŚCIWE ZARZĄDZANIE RZETELNYMI INFORMACJAMI TO JEDYNA SKUTECZNA METODA NA POZBYCIE SIĘ WSZY!!!!!
ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z MATERIAŁAMI
MATERIAŁY DO POBRANIA :
PLAKAT
BROSZURKA

Wyniki konkursu

17 listopada w Domu Kultury Kolorowa odbyło się podsumowanie XV Mazowieckiego Przeglądu Recytatorskiego Jednego Poety. W tym roku był to przegląd twórczości Ewy Lipskiej. Niesamowitą atrakcją była obecność poetki, laureatki wielu prestiżowych nagród , która z niesamowitym zaciekawieniem i skupieniem wysłuchała recytacji własnych wierszy.Młodzież stanęła na wysokości zadania. Wśród nagrodzonych nie zabrakło uczniów naszej szkoły. I Nagrodę zdobyła Klara Bujak z kl III c, II Nagrodę Amelia Kujawowicz i Izabella Adamiak z kl IIIC, wyróżnienie Nina Małecka z kl IIIC. Dziewczynki przygotowała p.Beata Deluga. Serdecznie gratulujemy! więcej

Akcja charytatywna

Studnie Przeszłości

Drodzy Uczniowie i Rodzice nasza szkoła i Szkoła Podstawowa nr 11 realizuje projekt międzyszkolny Studnie Przeszłości.
Zapraszamy do polubienia i odwiedzania naszego profilu na fb.

Wyjście do pizzerii

6.11. klasa 1b wybrała się do pizzerii Dominium. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z wyglądem i wyposażeniem pizzerii. Na początek dowiedzieliśmy się, z jakiego kraju pochodzi pierwsza pizza i jak ona wyglądała na samym początku. Dzieci wzięły udział w rozmowie na temat, w jaki sposób robi się ciasto na pizzę, a także poznały składniki używane do robienia pizzy. Następnie wzięły udział w profesjonalnym pokazie robienia pizzy. Zostały zrobione różne pizze składające się z: ciasta, sosu pomidorowego, sera żółtego, pieczarek, szynki oraz salami. Dzieci miały możliwość degustacji upieczonych pizz i bardzo wszystkim smakowały. Na koniec każdy otrzymał dyplom ukończenia kursu „Małego Pizzera” oraz kilka drobnych gadżetów. więcej

Konkurs Jednego Poety

6 listopada W Domu Kultury Kolorowa odbył się XV Mazowiecki Przegląd Jednego Poety. Zadaniem uczniów było przygotowanie dwóch utworów Ewy Lipskiej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IIIC : Amelia Kujawowicz, Alicja Kraśniewicz, Julia Piórkowska, Julia Prokopowicz, Klara Bujak, Izabella Adamiak. Dziewczynki do konkursu przygotowała p. Beata Deluga. więcej

Starożytny Egipt

26 października nasi uczniowie mieli przyjemność wysłuchania niezwykle interesującego wykładu prof. Andrzeja Niwińskiego na temat Starożytnego Egiptu. Profesor Andrzej Niwiński jest egiptologiem , pracownikiem naukowym i wykładowcą w Zakładzie Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestniczył w pracach Polskiej Misji archeologicznej w świątyni królowej Hatszepsut w Deir el – Bahari. Specjalizuje się w problematyce religii starożytnego Egiptu. Profesor zabrał nas w niezwykłą podróż, pełną cudownych opowieści, niesamowitych historii. Starożytny Egipt nas zafascynował, na pewno profesor Niwiński zagości jeszcze w naszej szkole. więcej

Zabawy z poezją

19 października klasy 0-1 oraz 4 wzięły udział w spotkaniu z Hanną Niewiadomską – autorką książek dla dzieci wydawanych pod tytułem „Bajczytanki Pani Hanki”. Dzieci wysłuchały czytanych przez poetkę wierszy. Pani Hanna opowiedziała nam jak powstaje wiersz, z czego się składa i skąd czerpie pomysły na swoje nowe utwory. Wspólnie bawiliśmy się w rymowanki i wymyślaliśmy tytuł do nowego wiersza. Uczniowie zadawali pytania dotyczące twórczości poetki. Na koniec spotkania Pani Hanna wręczyła wszystkim kolorowe zakładki do książek na których były wydrukowane wiersze i ilustracje z jej książki. Można było również kupić „Bajczytanki” i zdobyć autograf. Bardzo dziękujemy Pani Hannie za wesołe i twórcze zajęcia z poezją i już czekamy na kolejne. więcej

Ślubowanie

Dzień 13 października 2017 r. będzie szczególną datą dla klas 1a, 1b. W tym dniu uczniowie zostali przyjęci przez panią Dyrektor Renatą Wysokińską-Bakker w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 381. Uroczystość została poprowadzona przez uczniów klas 3 gimnazjum. Zanim uczniowie klas pierwszych przystąpili do uroczystego ślubowania zaprezentowali gościom to czego już nauczyli się w naszej szkole. Pierwszoklasiści recytowali wiersze i śpiewali piosenki przygotowane przez wychowawców. Swoim programem artystycznym pokazali, że są świetnie przygotowani do pasowania na uczniów.
Odświętnie ubrani, w obecności swoich rodziców i bliskich sobie osób złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów. Poprzez otrzymanie uczniowskich atrybutów-legitymacji- pierwszaki poczuły się uczniami szkoły. Po zakończeniu części oficjalnej Ślubowania klasy uwieczniły ten uroczysty moment na pamiątkowych fotografiach. więcej

Straż Pożarna

W październiku klasa 0b wybrała się do Ochotniczej Straży Pożarnej - Ursus. Po przybyciu na miejsce Panowie Strażacy zapoznali naszych małych podopiecznych ze swoją pracą. Zaprezentowali wóz strażacki i jego wyposażenie, a także pozwolili przymierzyć prawdziwy hełm i usiąść w wozie. Dzięki wycieczce dzieci dowiedziały się, na czym polega praca strażaka, jak zachować się w czasie pożaru oraz jakim sprzętem w swojej pracy posługują się strażacy. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała. więcej

Och Teatr

13 października uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl w Och Teatr pt; Lekcje stepowania Bohaterami spektaklu są uczestnicy kursu stepowania. Każda z postaci uczęszcza na lekcje z innego powodu, przychodzi z własną opowieścią, osobowością i temperamentem. Sztuka Harrisa grana była na wielu europejskich scenach, a w latach 90. powstał film, w którym główną rolę zagrała Liza Minnelli. Przedstawienie łączy komedię z wątkami obyczajowymi i dużą dawką tańca.
Obsada:
Izabela Dąbrowska, Anna Iberszer, Joanna Moro, Elżbieta Romanowska, Krystyna Tkacz, Maria Winiarska, Zofia Zborowska, Katarzyna Żak, Kamil Maćkowiak i Alicja Przerazińska oraz Katarzyna Traczyńska (swing) i Jan Malawski (głos) Polecamy! więcej

Od ziarenka do bochenka

W dniu 9 października 2017 r. uczniowie klas 0 i I uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Kawęczyna. Celem wyjazdu było zapoznanie z kulturą, pracą i życiem na wsi. Dzieci wzięły udział w zajęciach w piekarni z pokazem przygotowywania chleba do wypieku, w pokazie sztuki kowalskiej i wybijaniu monety pamiątkowej w kuźni, w zwiedzaniu starej, wiejskiej zagrody z izbą etnograficzną oraz w spacerze przez las do młyna wodnego i wiatraków. Nie lada atrakcją dla dzieciaków okazało się zwiedzanie mini zoo. Pobyt zakończył się zjedzeniem smacznych kiełbasek z ogniska i kolorową zabawą dyskotekową w sali tanecznej. Uczniowie nieco zmęczeni lecz z uśmiechem na twarzy wrócili do Warszawy. więcej

Owoce kolorowe i zdrowe

Dzieci z klasy 0b odwiedziły pobliskie warzywniaki. Zapoznały się z asortymentem tych sklepów, utrwaliły nazwy owoców i warzyw. Dzieci uczyły się jak robi się zakupy. Jeszcze w szkole ustaliły listę zakupów. Każde z nich miało wyznaczone zadanie kupienia odpowiedniej ilości określonego owocu, by później można było wspólnie wykonać sałatkę owocową. Każde z dzieci samodzielnie płaciło za kupowane owoce. Wszyscy poradzili sobie doskonale z tym zadaniem. Wspólne robienie zakupów i pysznej sałatki owocowej nie udałoby się bez czynnego wsparcia rodziców za co BARDZO dziękujemy. Od dzisiaj już żadne dziecko nie narzeka, że nie lubi owoców, bo wszystkie są pyszne i zdrowe. więcej

Jesienna gimnastyka

Choć pogoda nas nie rozpieszcza, to dzieciom z klasy 0b udało się wybrać do pobliskiego parku. Obserwując zmiany zachodzące w przyrodzie, nie zapomnieliśmy o świetnej zabawie. Dzieci mierzyły pienie drzew - ile osób potrzeba by zmierzyć obwód pnia drzewa; robiły jesienne bukiety, zbierały kasztany. Na koniec urządziliśmy zawody sportowe - skok przez kupkę liści, skok wzwyż przez patyk, przejście pod przeszkodą, nie zabrakło także wyścigów "kto pierwszy do....". więcej

Szkolny Mistrz Ortografii

Październik – miesiącem ortografii w naszej szkole.
Nasza szkoła zamieni się w „ słownik ortograficzny”. Na korytarzach umieszczone zostaną trudne do zapisywania słowa. Na początku listopada, po miesiącu intensywnej nauki ortografii, uczniowie zmierzą się z dyktandem i staną do konkursu na Mistrza Ortografii Szkoły Podstawowej nr 381. Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach, klasy IV i klasy VII- II i III gimnazjum. Koordynatorami akcji są p. Beata Deluga i p. Katarzyna Skowron.

Wyjazd integracyjny!

W dniach 5 i 6 października, uczniowie klas VII razem ze swoimi wychowawcami uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym. Odwiedzili Camp Tarda. Tam w niezwykle miłej atmosferze poznawali swoich kolegów i koleżanki. Najlepszą recenzją wyjazdu niech będzie relacja fotograficzna. więcej

Gratulacje

Uczennica klasy IIIc Amelia Kujawowicz otrzymała nagrodę w konkursie Wszyscy czytają Conrada, natomiast Nina Małecka z kl IIIc, Izabella Adamiak z klasy IIIC i Alicja Kraśniewicz z kl IIIC otrzymały wyróżnienia . Dziewczynkom serdecznie gratulujemy ! więcej

Wszyscy czytają Conrada

Rok 2017 ze względu na 160 rocznicę urodzin pisarza został rokiem Josepha Conrada – Korzeniowskiego. Z tej okazji Dom Kultury Kolorowa zorganizował otwarty przegląd twórczości pisarza. Nie mogło na nim zabraknąć naszych uczniów. Nasza szkołę reprezentowały uczennice klasy IIIc : Nina Małecka, Alicja Kraśniewicz, Amelia Kujawowicz i Izabella Adamczyk. Dziewczynki do konkursu przygotowała p. Beata Deluga.

Teatr

29 września otworzyliśmy sezon teatralny. W naszej szkole jest już tradycją, że raz w miesiącu odbywają się wyjazdy do teatru. Tym razem odwiedziliśmy Teatr Kwadrat , aby obejrzeć spektakl „ Medium”. To znakomita komedia angielskiego autora Noëla Cowarda.
Lata 30. ubiegłego stulecia. Podwarszawski Konstancin. Państwo Ossowieccy to zgodne i stateczne małżeństwo. Witold jest autorem kryminałów i pracuje właśnie nad nową książką z wątkiem spirytystycznym. Kiedy w ich willi zjawia się tajemnicza Madame Arcati udany związek zostaje wystawiony na próbę. Podczas seansu wywoływania duchów zmaterializuje się bowiem największe zmartwienie pani domu oraz najpiękniejsze wspomnienie jej męża w jednej osobie. Duch byłej żony Witolda wywoła w ich życiu spore zamieszanie. Cała nadzieja w tym, że Madame Arcati zdoła odesłać nietypowego gościa z powrotem w zaświaty.
Spektakl obejrzeliśmy w doskonałej obsadzie aktorskiej : Paweł Małaszyński, Maja Hirsch, Aldona Jankowska , Andrzej Grabarczyk, Ilona Chojnowska, Katarzyna Chorzępa, Agnieszka Sienkiewicz.
Jeśli macie ochotę na dużą dawkę śmiechu to polecamy ! więcej

Plan lekcji

Poniżej do pobrania plan lekcji obowiązujący od 25 września 2017r.
Plan lekcji

Stypendia

WNIOSKI O PRZYZNANIE STYPENDIUM NA ROK SZKOLNY 2017/2018 PRZYJMOWANE BĘDĄ W DNIACH 1-15.09.2017r w godzinach 7:30 - 14:30 w pokoju nr 7 w MCO.
Termin 15 września, zgodnie z ustawą o systemie oświaty, jest ostateczny.
Podstawa prawna:Zgodnie z ustawą z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2016 r. poz. 1943 ze zm.)
WIĘCEJ INFORMACJI ORAZ WNIOSKI DO POBRANIA MOŻNA ZNALEŹĆ NA STRONIE : www.edukacja.warszawa.pl

Rozpoczęcie roku

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się na hali sportowej przy szkole o godzinie:

  • 09:00 - uczniowie szkoły podstawowej
  • 10:30 - gimnazjaliści
Serdecznie zapraszamy wszystkich Uczniów i Rodziców. galeria zdjęć

Podręczniki szkolne

klasa IV      klasa VII
.

Wygaszanie Gimnazjum nr 131

Na mocy uchwały Rady m.st. Warszawy nr XLV/1081/2017 z dnia 16 marca 2017r. Gimnazjum nr 131 im. K. K. Baczyńskiego od dnia 1 września 2017r. zostało przekształcone w Szkołę Podstawową nr 381 im. K.K.Baczyńskiego. Miejscem realizacji obowiązku szkolnego uczniów Gimnazjum w roku szkolnym 2017/2018 i 2018/2019 będzie obecna siedziba Gimnazjum przy ul. Drzymały 1.