Aktualności

Rok szkolny 2022/2023

BEZPIECZNA PRZESTRZEŃ


Bezpieczna przestrzeń jest miejscem wymyślonym dla Uczniów.

Stworzyliśmy je z myślą o tych, którym z jakiegoś powodu trudno jest funkcjonować w szkole. Nauczyciele i pedagodzy obserwują coraz większą grupę Uczniów doznających przestymulowania. Przytłacza ich nie tyle nauka, co przebywanie w budynku szkoły pełnym głośnych dźwięków, kolorowych tablic czy silnych zapachów. Dzieci te, zamiast się bawić i uczyć, robią wszystko aby przetrwać. Wychodząc naprzeciw Ich potrzebom stworzyliśmy specjalną przestrzeń, w której będą mogły wrócić do równowagi. Kącik „Bezpiecznej przestrzeni” to miejsce w którym można odpocząć, poczytać książki, zagrać w gry lub schować się w domku i wyciszyć zmysły.

Pomysł na "Bezpieczną przestrzeń" uzyskał grant w konkursie „Jesteśmy blisko” i został zrealizowany przy współpracy z wolontariuszami z Banku Pekao SA i przy wsparciu Fundacji Banku Pekao SA.

Dzięki wspólnej pracy Wolontariuszy i Nauczycieli, powstało to wyjątkowe miejsce. Wszystkim zaangażowanym DZIĘKUJEMY!

Rok szkolny 2021/2022Uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Literackiego


15 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Literackiego przeznaczonego dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. Konkurs ten był rekomendowany przez Kuratorium Oświaty w Warszawie. Patronat nad konkursem objęli : Biblioteka Publiczna im. Władysława Grabskiego oraz Ośrodek Kultury ,,Arsus''. Temat tegorocznej edycji ,,Bo przecież trzeba czas przemienić...'' został zaczerpnięty z poezji K.K. Baczyńskiego. Uczniowie mogli w dowolnej formie literackiej wypowiedzieć się, czy słowa poety są nadal aktualne i co warto zmienić w otaczającym nas świecie. Konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem. Nadesłano mnóstwo prac, a komisja konkursowa miała ogromny problem z wyborem zwycięzcy, gdyż wszystkie prace były ciekawe, dojrzałe i świadczyły o niezwykłych zdolnościach pisarskich uczniów. Zwycięzcom gratulowali sukcesu zaproszeni na uroczystość członkowie zarządu dzielnicy Ursus Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik. Od początku istnienia konkursu , czyli od 14 lat jego organizacją i przebiegiem oraz uroczystym podsumowaniem zajmuje się p. Marta Wylot.


Galeria zdjęć
UWAGA !


W związku ze sprawami organizacyjnymi pragniemy poinformować,że osoby, które wygrały w Wojewódzkim Konkursie Literackim pt. "Bo przecież trzeba czas przemienić...", zostały osobiście powiadomione przez organizatora i zaproszone na uroczyste podsumowanie konkursu, zaś wszyscy pozostali są również mile widziani.Wojewódzki Konkurs Literacki pt. ,,Bo przecież trzeba czas przemienić...


15 czerwca 2022 roku o godz. 12.00 w naszej szkole odbędzie się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Literackiego pt. ,,Bo przecież trzeba czas przemienić.... Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników wraz z opiekunami.
Regulamin


Regulamin Konkursu Kaligraficznego


Dzieci w wirualnej sieci - poradnik dla rodziców

Nastolatki w wirtualnym tunelu - poradnik dla rodziców
Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi z Ukrainy, które musiały opuścić kraj na wspólne spotkanie przy herbacie i cieście. Będziecie mogli razem pobyć, porozmawiać, spotkać się. Dzieciom zorganizujemy czas.


Jesteśmy psychologami i psychoterapeutami, którzy od lat działają na warszawskim Gocławiu.


Zapraszamy w sobotę 12.03 o godzinie 15.00 do 18.00


Centrum Ingenium ul. Meissnera 12 (wejście z boku budynku)


Ze względu na limit osób robimy zapisy do piątku do godziny 11.


Zapisy przez nasz profil na fb W zgłoszeniu podaj liczbę osób oraz wiek dzieci.


Potwierdzimy wam spotkanie do piątku wieczór.


https://www.facebook.com/INGENIUM.stowarzyszenieM

Centrum Ingenium


Tel. 515260665REGULAMIN I HARMONOGRAM WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO "Bo przecież trzeba czas przemienić..."Regulamin - kliknij, aby otworzyć
Klauzula informacyjna - kliknij, aby otworzyć
Zgoda rodzica na przetwarzanie danych - kliknij, aby otworzyć

Harmonogram rekrutacji do klas IV sportowych w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2022/2023

Kliknij, aby otworzyć

REGULAMIN UDZIELANIA STYPENDIUM ZA WYNIKI W NAUCE w Szkole Podstawowej nr 381 w Warszawie

Kliknij, aby otworzyć

Harmonogram rekrutacji do klas I w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2022/2023

Kliknij, aby otworzyć

Harmonogram rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2022/2023

Kliknij, aby otworzyć
Oddaj krew w Ursusie


Akcje krwiodawcze wpisują się w stały kalendarz wydarzeń dzielnicy Ursus. Dzięki wysokiej frekwencji dawców, pod koniec minionego roku w Ursusie zawiązał się klub HDK PCK przy Urzędzie Dzielnicy Ursus. W 2022 roku klub planuje przeprowadzić w sumie osiem mobilnych akcji oddawania krwi w Ursusie. W zeszłym roku w dzielnicy zebraliśmy prawie 51 litrów krwi. Zapraszamy do udziału w tegorocznych akcjach, pobijmy ten wynik!


Gdzie i kiedy


Przyjdź 15 stycznia (sobota) przed urząd dzielnicy Ursus - pl. Czerwca 1976 roku nr 1. Na parkingu przed urzędem od godziny 9:00 wydawane będą numerki i rozpocznie się akcja krwiodawcza klubu HDK PCK Ursus. Tego dnia parking przed urzędem jest dla dawców bezpłatny. Całość zakończy się o godzinie 14:00.


Kto może oddać krew


Ważne, żeby przed pierwszą decyzją o oddaniu krwi zapoznać się z przeciwskazaniami i ankietą dawcy, które dostępne są na stronie krwiodawcy.org.pl. Dawcami mogą być wyłącznie osoby zdrowe między 18 a 65 rokiem życia, o wadze przekraczającej 50 kilogramów. Ozdrowieńcy z Covid-19 i osoby po szczepieniu mogą wziąć udział w akcji po 14 dniach od wyzdrowienia i od 48 h do 14 dni po otrzymaniu szczepienia (okres zależy od rodzaju szczepionki).


Jak się przygotować


Poinformuj pracodawcę lub szkołę, że będziesz nieobecny ze względu na udział w akcji. Warto zarezerwować czas w dniu donacji jak najwcześniej, żeby mieć pewność, że dostaniemy numerek. Przyjdź wyspany, po lekkim posiłku, koniecznie nawodniony. Zabierz ze sobą dokument ze zdjęciem poświadczający tożsamość. Na miejscu czeka cię ankieta, wywiad lekarski i wstępne badanie – lekarz orzeknie czy pobranie może się odbyć.


Zostań członkiem Klubu HDK PCK Ursus


Jesienią po wcześniejszych, udanych mobilnych akcjach krwiodawstwa zawiązał się w naszej dzielnicy klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Dzielnicy Ursus. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się dołączyć i współtworzyć grupę na stronę: www.hdkursus.org.pl


Terminy akcji w 2022 roku ( na parkingu przed urzędem dzielnicy Ursus)

2022.01.15 - sobota - 9:00 -14:00

2022.03.26 - sobota - 9:00 -14:00

2022.04.28 - czwartek - 9:00 -14:00

2022.06.18 - sobota - 9:00 -14:00

2022.08.20 - sobota - 9:00 -14:00

2022.11.05 - sobota - 9:00 -14:00

2022.12.14 - środa - 9:00 -14:00KonkursRegulamin konkursu pn. 112 ten numer ratuje życieKlasa 2c zaprasza do obejrzenia efektów swojej pracy w związku z realizacją projektu "W dziennikarskim świecie". Było wesoło, ciekawie i sporo się nauczyliśmy. Kto wie, może niektórzy z nas zostaną w przyszłości dziennikarzami?PrezentacjaKonkurs fotograficzny dla młodzieży „Baczyński bez filtra"Szanowni Państwo!
Pragnę zainteresować Państwa konkursem fotograficznym dla młodzieży „Baczyński bez filtra”, organizowanym przez Fundację na Rzecz Wielkich Historii.
W 2021 r. obchodzimy stulecie urodzin poety, które zarazem zostało uznane przez Sejm za Rok Baczyńskiego. Dla Państwa placówki, mającej przyjemność nosić jego imię, jest to z pewnością tym istotniejsze.
Z tej przyczyny nasza Fundacja postanowiła zorganizować konkurs, który ma pomóc, przy pomocy języka współczesnych mediów, odkryć na nowo twórczość Baczyńskiego. Poszukujemy szkół i instytucji, które pomogą nam w tym zadaniu.
Więcej informacji na stronie www.baczynskibezfiltra.pl
Jego zasady są proste – do 31 grudnia czekamy na fotograficzne interpretacje wybranego wiersza Baczyńskiego. Zdjęcia mogą być wykonane dowolnym urządzeniem oraz w dowolnej technice.
Zachęcamy młodzież do tego, by przy pomocy języka obrazowego – najbliższego dzisiejszej generacji – zaprezentowała swoje spojrzenie na wiersze i postać Baczyńskiego. Wierzymy, że poezja wciąż jest żywa, a postaci z podręcznika można przybliżyć poprzez ukazanie ich w nowym kontekście i świetle.
Jednocześnie uruchomiliśmy na Facebooku https://www.facebook.com/baczynskibezfiltra oraz Instagramie https://www.instagram.com/baczynskibezfiltra profile konkursu, w których na bieżąco publikujemy najciekawsze prace.
Nagrody, o łącznej wartości 20 tysięcy złotych, przyznajemy w dwóch kategoriach - 7 i 8 klasy szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe. Partnerami naszego konkursu są m.in. Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Narodowe Centrum Kultury czy magazyn „Perspektywy”, zaś głównym mecenasem Fundacja PGE.
Z poważaniem
Aleksander Sławiński
Fundacja na rzecz Wielkich Historii

List Zastępcy Prezydenta m.st. Warszawy do rodziców młodzieży powyżej 12-go roku życia

Informacje dot. szczepień młodzieży powyżej 12-go roku życia


List Zastępcy Prezydenta m.st. Warszawy do rodziców młodzieży powyżej 12-go roku życia

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19

Deklaracja na szczepienia - plik .pdf

Deklaracja na szczepienia - plik .docx
CENTRUM WIELOKULTUROWE W WARSZAWIE ZAPRASZA NA LEKCJE WIELOKULTUROWE


Kliknij, aby otworzyćZASADY REALIZACJI PROGRAMU „OPIEKA WYTCHNIENIOWA” – EDYCJA 2021 - kliknij, aby otworzyć

ZESTAW MATERIALÓW EDUKACYJNYCH DLA ZERÓWKI NA ROK SZKOLNY 2021/2022 - kliknij, aby otworzyć

Regulamin - stypendium za wynik w nauce --> kliknij, aby otworzyćGAZETKA SZKOLNA SP 381 IM. K.K. BACZYŃSKIEGO


Kliknij,aby otworzyć

Dzień Matki w klasie 1 b

26 maja obchodzimy Dzień Matki.
Z tej okazji klasa 1 b przygotowała dla swoich mam małą niespodziankę.
Zapraszamy do obejrzenia filmiku.
Wszystkim mamom życzymy wszystkiego najlepszego!
Klasa 1 b z wychowawczynią :)


Kliknij, aby odtworzyć film
Kliknij, aby odtworzyć filmNarodowe Święto Konstytucji 3 Maja stało się inspiracją do przeprowadzenia "terenowej" lekcji historii.
Uczniowie klasy 3A zmierzyli się z quizami, zadaniami i łamigłówkami, a na koniec wykonali wspólną pracę plastyczną.
Dzięki współpracy i zaangażowaniu wszystkie grupy wykonały szereg zadań rozmieszczonych w różnych częściach naszej szkoły.
Nauka poprzez współpracę i zabawę zawsze gwarantuje udane zajęcia.


Kliknij, aby otworzyć galerię zdjęć


Prace dzieci z klasy 1b

Kliknij, aby otworzyć galerię.

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi – najważniejsze święto ekologiczne. Chcąc wesprzeć ideę ochrony środowiska uczniowie klasy 3B wykonali plakaty promujące postawy proekologiczne w społeczeństwie.
Zapraszamy do obejrzenia galerii.


Kliknij, aby otworzyć galerię zdjęć

Konkurs plastyczny pt.: „Maluję Muzykę”


Z ogromną przyjemnością chcemy ogłosić rozstrzygnięcie wewnątrzszkolnego konkursu plastycznego o tematyce muzycznej 2021 pt.: „Maluję Muzykę” prowadzonego przez panią Roksanę Stasiakiewicz i Izabelę Chojnacką .


Do szkoły dotarło 27 przepięknych prac. Każda z nich jest wyjątkowa i pomysłowa. Wiele z nich urzekło nas swoją szczegółowością i starannością wykonania. Wszystkie prace będą wyeksponowane w Sali 26 muzyczno-plastycznej, dostępne do oglądania dla wszystkich uczniów w szkole.


Wszystkie prace prezentujemy także tutaj, na stronie internetowej, by móc je oglądać także w czasie pandemii i nauki zdalnej. Lista nagrodzonych będzie udostępniona na platformie Teams dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie.


Galeria zdjęć oraz więcej informacji

Klasa 1c eksperymentuje i odkrywa tajemnice bocianów. Zapraszamy do obejrzenia wyników naszych wiosennych zmagań.


Galeria zdjęć

Życzymy wszystkim spokojnych i zdrowych Świąt - klasa 1c.Galeria zdjęć

Prace klasy 3aFILM PROMOCYJNY Szkoły Podstawowej nr 381


Kliknij, aby odtworzyćRekrutacja 2021/2022 - harmonogram


Harmonogram rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2021/2022

Kliknij, aby odtworzyć


Harmonogram rekrutacji do klas I w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2021/2022

Kliknij, aby odtworzyć


Harmonogram rekrutacji do klas IV sportowych w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2021/2022

Kliknij, aby odtworzyć

100. rocznica urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego


Sto lat temu, 22 stycznia 1921 roku, urodził się Krzysztof Kamil Baczyński – jeden z najwybitniejszych polskich twórców, poeta pokolenia Kolumbów, powstaniec warszawski. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2021 Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.Plik .pdf

Oddział 0a życzy wszystkim Wesołych Świąt


Kliknij, aby odtworzyć

"Pachnie świętami, a my już czekamy na to, co nowe...
Nie czas na spanie, szykujmy sanie, serca gotowe!"

Wesołych Świąt życzy klasa 2A.


Kliknij, aby odtworzyć

Życzenia świąteczne od klasy 1c dla szkolnej społeczności


Kliknij, aby odtworzyć

Klasa 1c nie próżnuje! Czas pracy zdalnej, to czas wielu wyzwań i rozwijania talentów. Zainteresowanych naszymi pracami i pomysłami, zapraszamy, aby zajrzeli do folderu: PRACE UCZNIÓW Z KLASY 1C. Życzymy miłego odbioru :)

Pozdrawiamy całą szkolną społeczność - klasa 1c.

Galeria zdjęć
Uczniowie klasy 2A podczas zajęć zdalnych wcielili się w rolę projektantów mody. Zadaniem uczniów było zaprojektowanie strojów, które sprawdzą się podczas zbliżającej się zimy. W związku ze zmienną zimową aurą, w propozycjach uczniów znalazły się zarówno stroje zapewniające komfort termiczny, jak i te, które po prostu doskonale się prezentują :)
Załącznik 1
Załącznik 2

Prace dzieci z klasy 1b


Galeria zdjęć

Drodzy Rodzice,
Zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% podatku lub inną formę wsparcia niepełnoprawnej Małgosi. Nasza pomoc jest szansą na rehabilitację i poprawę zdrowia dziewczynki. Akcje te zawsze spotykały się z Państwa przychylnością. Liczymy, że i tym razem tak będzie. W załączniku i na stronie szkoły, znajdziecie Państwo informacje jak pomóc Małgosi.


Jak być bezpiecznym w internecie? Zasady bezpieczeństwa!
Kliknij, aby otworzyć

Kształcenie na odległość - Praktyczny poradnik dla rodziców i nauczycieli - edukacja wczesnoszkolna

Kliknij, aby otworzć


Informacja prasowa„Niepodległa do hymnu”„Niepodległa do hymnu” – jak uczcić Narodowe Święto Niepodległości w czasie epidemii Biuro Programu „Niepodległa”, jak każdego roku, zaprasza do włączenia się w akcję „Niepodległa do hymnu”. Zdajemy sobie jednak sprawę, że tym razem, ze względu na trudne warunki ogólnoświatowej pandemii obchody Narodowego Święta Niepodległości będą musiały być inne niż zwykle i odbyć się z zachowaniem wymogów reżimu sanitarnego.


Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń odradzamy organizację zgromadzeń większych niż zalecane przez Ministerstwo Zdrowia, a w przypadku wszelkich wątpliwości dotyczących planowanych aktywności sugerujemy konsultację z lokalnym oddziałem sanepidu. Zachęcamy do przygotowywania kameralnych wydarzeń, włączenia się w akcję „Niepodległa do hymnu” w małych grupach (w gronie domowników bądź najbliższych osób, z którymi na co dzień pozostajemy w kontakcie). Narodowe Święto Niepodległości możemy uczcić także bez wychodzenia z domu. W południe 11 listopada Mazurek Dąbrowskiego wybrzmi na antenach najważniejszych polskich stacji radiowych i telewizyjnych, dzięki czemu możliwe będzie przyłączenie się do akcji „Niepodległa do hymnu” i zaśpiewanie w domu, na balkonie, na podwórku.


Zapraszamy do zgłaszania swoich wydarzeń biorących udział w akcji „Niepodległa do hymnu” na stronie https://niepodlegla.gov.pl/dodaj-wydarzenie


W załączeniu przesyłamy plakat, który mogą Państwo wykorzystać w swoich miejscowościach albo na swoich stronach internetowych. Przedstawia on propozycje świętowania Narodowego Święta Niepodległości w obecnej sytuacji epidemicznej. Na dole plakatu, pod życzeniami, jest miejsce na wpisanie nazwy Państwa instytucji i dołączenie do życzeń dla mieszkańców.


Zachęcamy również do skorzystania z przygotowanych przez Biuro Programu „Niepodległa” materiałów:


Słowa Hymnu Państwowego - Link


Nuty Hymnu rozpisane na głos - Link


Nuty Hymnu rozpisane na fortepian - Link


Nagranie Hymnu Państwowego - Link


W tym roku bardziej niż kiedykolwiek wcześniej ważne jest pokazanie, że świętujemy wspólnie, stworzenie atmosfery jedności i solidarności – tak ogromnie potrzebnych dziś nam wszystkim. Musimy jednak pamiętać, by wszelkie działania realizowane były przede wszystkim z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego, troską o zdrowie swoje i innych. Ze względu na wyjątkowe warunki sugerujemy tak samo szczególne, zupełnie inne niż w latach ubiegłych podejście i myślenie o udziale w akcji „Niepodległa do hymnu”. Mamy nadzieję, jak zapewne wszyscy Państwo, że za rok będziemy już świętować hucznie, radośnie i bez przeszkód.


Biuro Programu „Niepodległa”

Pismo


Klasa 1b dostała dodatkową pracę domową, chętne dzieci miały za zadanie wspólnie z rodzicami przygotować zdrowe sałatki. Jak widać na załączonych zdjęciach sałatki wyszły znakomicie. Szkoda, że nie możemy ich spróbować bo wyglądają na bardzo smaczne i zdrowe! :)

Galeria zdjęćLekturki spod chmurki.W tym roku szkolnym klasy II a, II c i III a przystąpiły do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Lekturki spod chmurki”. Projekt uzyskał patronat honorowy MEN. Jego głównym zadaniem jest wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. Innowacja opiera się na zmianie sposobu omawiania czytanych lektur szkolnych, na zaangażowaniu uczniów w aktywne działanie oraz na upowszechnianiu czytelnictwa wśród dzieci poprzez atrakcyjne formy pracy z tekstem. Innowacyjna formuła II edycji projektu, polega na wzmacnianiu więzi ze środowiskiem przyrodniczym, rozwijaniu poczucia troski i odpowiedzialności za otaczającą nas rzeczywistość. W tym roku chcemy udowodnić, że czytanie i praca z tekstem mogą być ciekawsze od klikania w ekran i wpatrywanie się w smartfony.List do rodziców - Przezydent m. st. Warszawy

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 381Harmonogram Rad Pedagogicznych w roku szkolnym 2020/2021List Ministra Edukacji

W związku ze zbliżającą się 81 rocznicą wybuchu II Wojny Światowej oraz rozpoczęciem roku szkolnego przekazujemy Państwu apel do dzieci i młodzieży szkolnej jednego z naszych podopiecznych, Powstańca Warszawskiego Pana Janusza Walędzika.

Kliknij, aby odtworzyć film

Aplikacja ProteGo Safe - informacje

kliknij, aby otworzyćOgłosznie - Oddział Dzienny Psychiatryczny Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży

kliknij, aby otworzyć
kliknij, aby otworzyć

Zaproszenie na spotkanie z rodzicami sześciolatków

kliknij, aby otworzyć

Wyprawka dla pierwszoklasisty

kliknij, aby otworzyć

Przemówienie Pani Dyrektor Renaty Wysokińskiej - Bakker

Kliknij, aby odtworzyćList Ministra Edukacji Narodowej

Informacja dla rodziców dzieci przyjętych do zerówki w Szkole Podstawowej nr 381 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Pobierz

DEKLARACJA DOTYCZĄCA UDZIAŁU DZIECKA W ZAJĘCIACH W OKRESIE WAKACYJNYM ( LIPIEC – SIERPIEŃ 2020 )

Ankieta - plik .pdf
Ankieta - plik .docx (Word)

Projekty klasy 3a

 • Galeria • Zapisz swoje dziecko na "Lato w Mieście"
  Komunikat MEN ws. przedłużenia kształcenia na odległość w szkołach i placówkach

  Szanowni Państwo,
  Wójtowie, Burmistrzowie,
  Prezydenci Miast,
  Starostowie Powiatów,
  Marszałkowie Województw,

  do 26 czerwca br. przedłużyliśmy kształcenie na odległość w szkołach i placówkach oświatowych. Jednocześnie wznawiamy działalność domów wczasów dziecięcych, przedszkoli oraz szkół specjalnych zorganizowanych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej, a także ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych. Uruchamiamy również możliwość zakwaterowania uczniów w internacie zorganizowanym w centrum kształcenia zawodowego.

  W rozporządzeniu MEN podaliśmy 28 czerwca jako dzień, do którego będzie utrzymane ograniczenie funkcjonowania szkół i placówek oświatowych. Data ta pokrywa się z terminem zakończenia dodatkowego zasiłku opiekuńczego wypłacanego rodzicom. W praktyce jednak zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zakończą się w piątek, 26 czerwca, a od soboty, 27 czerwca uczniowie rozpoczną wakacje.

  W załączeniu przekazuję regulacje prawne oraz komunikat MEN w tej sprawie. Proszę o przekazanie tych informacji wszystkim zainteresowanym osobom.

  Z poważaniem
  Dariusz Piontkowski
  Minister Edukacji Narodowej

  Załączniki:
  Rozporządzenie ministra edukacji narodowej
  Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 26 czerwca br.

  Szanowni Państwo,
  Inwestycja realizowana przez Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy - budowa Eko Parku w Ursusie, zlokalizowanego przy ul. Gierdziejewskiego, dostała się do finału konkursu Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku. Rozpoczęło się głosowanie internetowe na najpopularniejsze budowy i modernizacje roku 2019, które biorą udział w konkursie.

  Zachęcamy do wspierania naszego dzielnicowego, a zarazem pierwszego warszawskiego Eko Parku. Zwycięzców konkursu, a także zwycięzców głosowania internetowego w ramach konkursu poznamy na Gali Finałowej 23 września br. Tymczasem głosujemy na inwestycje z Ursusa!

  Głosy można oddawać po kliknięciu w link:

  Budowa eko parku w Ursusie


  Życzenia z okazji Dnia Dziecka dla klasy 3a od wychowawczyni :)  Najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich MAM od klasy 1A :)  Film od dzieci

  Prace dzieci z klasy 3a

 • Galeria
 • Więcej informacji


  Próby sprawności fizycznej w Szkole Podstawowej nr 381 im. K. K. Baczyńskiego dla kandydatów do klasy IV

  ANKIETA dla rodziców/opiekunów prawnych dotycząca deklaracji udziału uczniów klas I-III w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych świadczonych przez szkołę podstawową od25 maja br.


  Ankieta - plik .pdf
  Ankieta - plik .docx (Word)

  Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół podstawowych – edukacja wczesnoszkolna

  Konsultacje w szkole – wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół

  ANKIETA dla rodziców/opiekunów prawnych dotycząca deklaracji opieki przedszkolnej świadczonej przez przedszkole/szkołę podstawową od 25 maja br.


  Ankieta - plik .pdf
  Ankieta - plik .docx (Word)  Co ze szkołami do wakacji? Kalendarz zmian w szkołach i placówkach do wakacji

  Ogłoszenie dla rodziców dot. rekrutacji  Nowy harmonogram rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2020/2021

  Nowy harmonogram rekrutacji do klas I ogólnodostępnych i integracyjnych w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2020/2021

  Nowy harmonogram rekrutacji do klas IV sportowych w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2020/2021

  Nadpłaty za obiady - informacja

  ANKIETA dla rodziców - plik .pdf
  ANKIETA dla rodziców - plik .docx (WORD)

  Zarządzenie Prezydenta - obiekty sportowe

  List Prezydenta m. st. Warszawy

  Drodzy rodzice uczniów oddziałów zerówkowych,

  Ze względu na brak możliwości określenia zakresu oraz terminów obowiązywania ograniczeń związanych z zasadami bezpieczeństwa wynikającymi z zagrożenia epidemicznego, podjęto decyzję o zmianie organizacji pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w lipcu i sierpniu 2020 r.
  Dyżury wakacyjne w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych zostają odwołane.
  Ze względu na brak możliwości określenia zakresu oraz terminów obowiązywania ograniczeń związanych z zasadami bezpieczeństwa wynikającymi z zagrożenia epidemicznego, podjęto decyzję o zmianie organizacji pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w lipcu i sierpniu 2020 r.
  Jeśli przepisy na szczeblu krajowym pozwolą, to w lipcu i sierpniu 2020 r. dzieci będą mogły przez 6 tygodni uczęszczać do swojego przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole. Przez okres 2,5 tygodnia placówki pozostaną zamknięte.
  Terminy pracy i przerwy w funkcjonowaniu poszczególnych placówek zostaną określone po uzgodnieniu przez dyrektorów przedszkoli i szkół wspólnie z radą pedagogiczną oraz rodzicami. Przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach nie będą prowadziły opieki dla dzieci z innych placówek. Dotychczas stosowana w m.st. Warszawie organizacja tzw. dyżurów wakacyjnych w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych, wiążąca się z przemieszczaniem dzieci między placówkami, z większałaby niebezpieczeństwo zarażenia wirusem.
  Pełna informacja o harmonogramie pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w okresie lipiec – sierpień 2020 r. zostanie opublikowana w drugiej połowie maja br.  Święto Narodowe Trzeciego Maja - prace uczniów

 • Prace uczniów


 • List prezydenta Warszawy - Rafała Trzaskowskiego

  Podziękowania dla lekarzy - rysunki uczniów


  Kartka dla medyka – pod takim hasłem trwa ogólnopolska akcja, w ramach której uczniowie rysują kartki dla pracowników służby zdrowia.


  Do akcji przyłączyli się również uczniowie klas I-III naszej szkoły. Akcja polegała na narysowaniu, namalowaniu lub stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla służb medycznych. Prace uczniowie mogli tworzyć przez kilka dni. Jednym z celów akcji było podziękowanie za trudną pracę służb medycznych i znak, że doceniamy i jesteśmy im wdzięczni. Czas epidemii koronawirusa to najlepszy moment na podjęcie tematów związanych z tolerancją, szacunkiem do drugiego człowieka, na rozwijanie postaw wzajemnej pomocy i wsparcia najbliższych. Zapraszamy do obejrzenia prac naszych uczniów.

 • Galeria zdjęć


 • NOWY apel KWP - prezentacja

  NOWY apel KWP  DOBRE PRAKTYKI POMAGAJĄCE ZACHOWAĆ BEZPIECZEŃSTWO DANYCH PODCZAS LEKCJI ONLINE

  Pismo Prezydenta m. st. Warszawy  Rekrutacja - wydłużenie terminu składania/przesyłania wniosków

  Poradnik dla rodzica

  Pomoc dla uczniów i rodziców

  Informacja - Biuro edukacji

  Materiały rekomendowane przez doradców metodycznych Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń

  Warszawskie Repozytorium Pomysłów – Materiały do pracy zdalnej

  Tygodniowy raport nauczyciela - dokument WORD
  Tygodniowy raport nauczyciela - dokument PDF

  Komunikat MEN 16.03. 2020 - sytuacja nauczycieli

  Przydatne linki dla nauczycieli
  Gdzie szukać informacji o Uczeniu ONLINE?

  Drodzy Państwo! W Edunation już od tygodnia działamy i robimy wszystko co w naszej mocy, aby dostarczyć Państwu wszelkich możliwych informacji o szybkim i sprawnym przeniesieniu swoich działań do ONLINE. Poniżej przesyłamy podsumowanie tego, gdzie można dowiedzieć się więcej:

  Od czego zacząć?

  Na początek polecamy darmowe - 90 minutowe szkolenie Ani Popławskiej: Jak zacząć szybko uczyć ONLINE?

  Oglądam

  Grupa wsparcia

  Zajrzyj koniecznie do grupy Nowoczesne Lekcje. Tam od wtorku aż gotuje się od pytań i odpowiedzi. Społeczność Nauczycieli bardzo dzielnie się wspiera! Zapraszamy!

  Nowoczesne lekcje

  Kongres Metodyków i Właścicieli Szkół i ścieżka kryzysowa

  Dodaliśmy dodatkową ścieżkę kryzysową. Już dziś zostaną udostępnione dodatkowe szkolenia z instrukcjami dla metodyków i właścicieli szkół: jak wprowadzić online w szkołach. Dodatkowo, ze związku z sytuacją, Kongres będzie cały czas w sprzedaży w cenie przedsprzedażowej. Nie będzie zwiększenia ceny do samego Kongresu.

  Poznaj program kongresu

  Edukids and Teens 2020

  Wszyscy Uczestnicy Edukids and Teens dostali za darmo kurs Ani Popławskiej Spice Up Your Class KIDS and TEENS ONLINE - wszystkie najbardziej potrzebne aplikacje i rozwiązania w jednym miejscu! Jeśli rejestrowali się Państwo grupowo, prosimy o kontakt z Ewą Szczygoł ewa.szczygol@edunation.com.pl w celu nadania dostępu uczestnikom z rejestracji grupowej. Dodatkowo, podczas Konferencji Ania Popławska przeprowadzi dodatkową sesję na temat pracy zdalnej z uczniami - dziećmi i młodzieżą

  Edukids and teens

  Kurs Jak Uczyć ONLINE

  Ania Popławska już od 2016 szkoli ONLINE. Jest dostępny gotowy i kompleksowy kurs, gdzie wszystkie informacje dotyczące nauczania ONLINE są w jednym miejscu. Wszystko, czego możesz na początku potrzebować. Krok po kroku!

  Sprawdź program kursu  Zakładka z informacjami na temat koronawirusa.
  Serwis Rzeczypospolitej Polskiej

  „Zgodnie z informacją Głównego Inspektora Sanitarnego z 24 lutego 2020 roku: ,,Na chwilę obecną, nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów Północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół.”

  Główny Inspektorat Sanitarny