„ Baczyniak ”

Koło teatralne „Baczyniak” działa w naszym gimnazjum od września 2012 roku. Jego głównym celem jest rozwijanie wrażliwości estetycznej i świadomości teatralnej. Uczniowie uczęszczający na zajęcia pracują nad świadomością swojego ciała, uczą się w jaki sposób pracować głosem. Przygotowują własne scenariusze, scenografię. Reprezentują gimnazjum na uroczystościach szkolnych i gminnych. Do najbardziej spektakularnych przedsięwzięć tych uczniów należy zaliczyć : uroczystość z okazji 10 rocznicy nadania szkole imienia poety Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, koncerty literacko – muzyczne „Dziewczynka z zapałkami”, „ Bo nikt być samotny nie może” czy koncert "W żółtych płomieniach liści".