”Cantemus”

Zespół wokalny „Cantemus” działa w naszej szkole od wielu lat. W ramach zajęć uczniowie rozwijają swoje umiejętności i zdolności muzyczne, a w szczególności rozwijają się wokalnie. Uczniowie poznają szeroki repertuar muzyczny : piosenki, pieśni, kanony, utwory wielogłosowe.
Zespół uświetnia wszystkie szkolne uroczystości , bierze udział w imprezach muzycznych w naszej dzielnicy oraz reprezentuje nasze gimnazjum na różnych konkursach i przeglądach piosenki. Ostatnio „Cantemus” wziął udział w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki „Warszawa da się lubić”.
Na stałe do programu występów chóru wpisał się Koncert Jesienny pt „W żółtych płomieniach liści”, Koncert Noworoczny oraz koncert poświęcony patronowi naszego gimnazjum K. K. Baczyńskiemu.
Zespół współpracuje ze szkolnym kołem teatralnym „ Baczyniak” przygotowując oprawę muzyczną różnych przedstawień – „Bo nikt samotny być nie może” , „Dziewczynka z zapałkami”.
Ponadto zespół współpracuje ze Stowarzyszeniem Kulturalnym „Carmen” organizując wspólne koncerty, między innymi koncert kolęd pt „My też pastuszkowie”. Koncerty te spotykają się z dużym uznanie społeczności Ursusa.
Uczniowie chętnie uczestniczą w zajęciach, współpracując uczą się zespołowego muzykowania, co sprawia im ogromną radość. Biorąc udział w koncertach i konkursach poznają zasady występowania na scenie i uczą się zdrowej rywalizacji.