Wydarzenia z życia szkoły

Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 14 października odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie klas pierwszych.
Każda z klas przygotowała występ artystyczny,który był wielkim przeżyciem dla naszych pierwszoklasistów. Nad całością czuwały Panie Wychowawczynie:Anna Mitura,Joanna Pręgowska i Agnieszka Krawczyk.
W roli prowadzącej wystąpiła Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Julia Derlatka. Wszystkie występy uświetnił nasz chór szkolny w zupełnie nowym składzie pod kierownictwem Pani Roksany Stasiakiewicz.
Nie obyło się oczywiście bez serdecznych życzeń dla Pani Dyrektor,Nauczycieli i Wszystkich Pracowników Szkoły z okazji Dnia Nauczyciela. Po uroczystym ślubowaniu i pasowaniu pierwszoklasiści mogą czuć się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 381.

Dziękujemy za wzruszające występy i życzymy powodzenia.
Gratulujemy rodzicom tak wspaniałych pociech.Dziękujemy za pomoc i udział w uroczystości.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

• Dzień otwarty

27 lutego 2020 roku w godz. 17.30 - 19.30 odbył się DZIEŃ OTWARTY dla Wszystkich Rodziców oraz Dzieci zainteresowanych naszą szkołą. Pani Dyrektor Renata Wysokińska -Bakker powitała wszystkich bardzo serdecznie, następnie uczniowie należący do grupy teatralnej "Baczyniak" pokazali swoje umiejętności, prezentując spektakl pt. "Dziewczynka z zapałkami". Później odbył się pokaz akrobatyczny, po którym wszyscy mogli porozmawiać z panią Dyretor. W tym dniu można było spotkać się z nauczycielami, zwiedzić szkołę w towarzystwie uczniów należących do Samorządu Uczniowskiego, uczestniczyć w ciekawych zajęciach "otwartych" (warsztatach dla uczniów), zaś Klub Ośmiu w swojej kawiarence serwował przepyszne ciasto oraz ciepłe napoje.

• Bezpieczne ferie - przedstawienie

• Giganci programowania

• Bal karnawałowy

Bal karnawałowy dla uczniów młodszych klas to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. 15 stycznia 2020 roku od rana w naszej szkole pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach można było spotkać wróżki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider- Mana, Batmana... Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w tańcach, konkursach ruchowych i zręcznościowych. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze.

• Koncert

Dom Kultury „Portiernia” po raz drugi w swojej działalności zorganizował koncert, podczas którego muzycy-instruktorzy, wspólnie z artystami działającej w "Portierni" Grupy Musicalowej "Phantasia" oraz uzdolnionymi Uczniami Szkoły Podstawowej Nr 381 oraz wystąpili na jednej scenie. W ten sposób przedłużyli trwającą tylko raz w roku magię Świąt.

Gwiazdkowych utworów słownych i muzycznych wysłuchała pełna sala gości. Wśród rodziców, nauczycieli ze Szkoły Podstawowej Nr 381, sympatyków „Portierni” byli również Kazimierz Sternik - zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy, Anna Lewandowska oraz Wanda Kopcińska – radne Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy, Bogusław Łopuszyński - dyrektor Ośrodka Kultury "Arsus”.

Przy świąteczne udekorowanym kominku, przyprószonych śniegiem ręcznie wykonanych przez instruktor Renatę Przybysz hanzeatyckich kamieniczkach, migoczących światełkach, nastrojowych lampionach ze świecami usłyszeliśmy wykonania uczniów z akompaniamentem pianina (przygrywał instruktor Aleksander Brych) na instrumentach: flażolecie (Jan Klocek), waltorni (Aleksandra Koc).

Duże wrażenie zrobiły wielogłosowe wykonania wokalistów z Grupy Musicalowej „Phantasia” z towarzyszeniem uzdolnionych chórzystów i chórzystek Szkoły ze Podstawowej Nr 381 : „Uciekali”, „Pierwsza gwiazda”, „Kolęda Gwiazdeczka” (z męskimi głosami Łukasza Hejznera, Piotra Dudy i Tomasza Szczygielskiego). Solowo zaśpiewali: Urszula Turkiewicz „Swingująca zima”, Piotr Duda „All I want for Christmas”, Urszula Pasik „Haveyourself a little”, Tomasz Szczygielski „Happy Xmas”, Joanna Pawłowska „Nie było miejsca…” oraz Alicja Kraśniewicz „Lulejże mi lulej”. W duecie natomiast usłyszeliśmy Patrycję Furmanik i Joannę Pawłowską „Kiedy mamy siebie”.

Na koniec Koncertu głos zabrała Bożena Kuśmierek – kierownik Domu Kultury „Portiernia” – opracowała bogaty repertuar i przygotowała uczniów do występu. A Ola Janowska – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 381 – życzyła wszystkim: „Szukajmy światła z ubogiej stajenki w każdym z nas, wypatrujmy go każdego dnia. Niech wskazuje nam drogę do mądrego i szczęśliwego życia. Niech miłość, szczęście i wzajemne zrozumienie towarzyszą nam każdego dnia”