Serdecznie witamy na stronie Szkoły Podstawowej Nr 381 im. K. K. Baczyńskiego!!!


Żyj smacznie i zdrowo

Strona projektu
Szkolny koordynator projektu: p.Katarzyna Skowron
dyplom

Program „Żyj smacznie i zdrowo” ma za zadanie naukę młodzieży zasad prawidłowego i smacznego odżywiania, zachęcenie do podejmowania pierwszych prób gotowania oraz zachęcenie do wspólnego, rodzinnego spożywania posiłków.

Zrealizowane lekcje w projekcie:

  • "Piramida zdrowego żywienia" według scenariusza p.Edyty Gulińsiej>>więcej
  • "Żywność bogactwem składników pokarmowych" według scenariusza p.Edyty Gulińsiej>>więcej
  • Zajęcia praktyczne>>więcej
  • "Techniki kulinarne, czyli jak gotować smacznie i zdrowo" według scenariusza Justyny Grzeszczak >>więcej
  • "Przemyślane zakupy kluczem do zdrowia – czyli jak zrozumieć etykiety" według scenariusza p. Elżbiety Szoka>>więcej
  • "Przewodnik po porcjach, czyli co, jak i ile jeść?" według scenariusza p.Elżbiety Szoka>>więcej

Święto zdrowego żywienia

Z inicjatywy naszej młodzieży 25 kwietnia 2016r. odbyło się „wielkie święto zdrowego żywienia” zorganizowane w ramach IV edycji programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”. Uczniowie, korzystając z przepisów zamieszczonych w książeczkach kucharskich otrzymanych od organizatorów programu gotowali różnego rodzaju zdrową żywność. Robili kanapki, sałatki np. Cezar, ogórki nadziewane delikatnym serkiem, owocowe desery na lekkim naturalnym jogurcie. Wszyscy byli niezwykle zaangażowani w projekt. Wymieniali się przygotowanymi potrawami, dyskutowali na temat wartości odżywczych swoich posiłków. Byli też tacy, którzy dokładnie wyliczali kaloryczność prezentowanych dań. Okazuje się, iż nasza młodzież ma bardzo dużą wiedzę na temat zdrowego żywienia i potrafi ją wykorzystać w praktyce. Na koniec została przeprowadzona ankieta, w której wszyscy jednomyślnie stwierdzili, iż takowe akcje są bardzo potrzebne, gdyż właściwe odżywianie jest podstawą zdrowego i długowiecznego życia.>>więcej

Nasze gimnazjum otrzymało zaszczytny tytuł Ambasadora Zdrowego Żywienia nadawanego w ramach programu edukacyjnego „ Żyj smacznie i zdrowo”.
Tytuł ten otrzymują szkoły promujące wśród młodzieży zdrowy styl życia i angażujące się w edukację żywieniową młodych ludzi.