Uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Literackiego

6 czerwca 2024r. w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Literackiego przeznaczonego dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. Konkurs ten był rekomendowany przez Kuratorium Oświaty w Warszawie. Patronat nad konkursem objęli: Biblioteka Publiczna im. Władysława Grabskiego oraz Ośrodek Kultury ,,Arsus''. Temat tegorocznej edycji ,,Uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj ...'' został zaczerpnięty z utworu Anny German ,,Człowieczy los''. W tym roku uczniowie mogli w formie wiersza wypowiedzieć się na temat tych niezwykle mądrych słów. Konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem. Nadesłano wiele ciekawych prac, a komisja konkursowa miała ogromny problem z wyborem zwycięzcy, gdyż wszystkie prace były ciekawe, dojrzałe i świadczyły o niezwykłych zdolnościach pisarskich uczniów. Nagrody oraz dyplomy wręczała zastępczyni burmistrza dzielnicy Ursus Anna Lewandowska oraz dyrektor szkoły Renata Wysokińska - Bakker. Od początku istnienia konkursu , czyli od 18 lat jego organizacją i przebiegiem oraz uroczystym podsumowaniem zajmuje się nauczyciel języka polskiego p. Marta Wylot .